Oszuści zarabiają krocie na fanach Metalliki. Zespół wydał specjalne oświadczenie

06.12.2022 14:42
Metallica Fot. mpi04/Associated Press/East News

Fani zgłosili Metallice podejrzane strony, które podszywają się pod zespół i oszukują internautów. 

Metallica ogłosiła długą trasę koncertową, w ramach której wystąpi również w Polsce 5 oraz 7 lipca 2024 w Warszawie na PGE Narodowym. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że oszuści nie śpią i koncerty popularnego zespołu to świetna okazja, żeby wyłudzić pieniądze od internautów. Już okazało się, że fani Metalliki zostali oszukani, w związku z czym kapela postanowiła wydać oświadczenie ostrzegając wielbicieli kapeli przed oszustami. 

Polecamy

Oszuści zarabiają krocie na fanach Metalliki. Zespół wydał specjalne oświadczenie

Co rusz głośno jest o hakerach, którzy potrafią się podszywać pod różnego rodzaju strony. Nieuważni internauci tracą spore kwoty i okazuje się, że oszuści chcą się wzbogacić również kosztem fanów Metalliki.

W związku ze sprzedażą biletów na 2-letnią trasę koncertową zespołu w sieci pojawiło się sporo oszustów. Jeden z fanów Metalliki został oszukany na kwotę 25 tysięcy dolarów w bitcoinach - 51-letni fan z Nowego Jorku sądził, że jest na oficjalnej stronie Metalliki na YouTubie.

W sieci szybko pojawiły się informacje o oszukanych wielbicielach kapeli, w związku z czym Metallica postanowiła wydać specjalne ostrzeżenie dla fanów. Z powodu ogłoszenia trasy oraz nowej płyty i sprzedaży biletów "poznaliśmy brzydką stronę social mediów". W oświadczeniu możemy przeczytać, że fani poinformowali ekipę Metalliki o fałszywych kanałach na YouTubie oraz stronach, które oszukują internautów podając się za oficjalne social media formacji:

Bądźmy szczerzy - to oszustwa. Powstają fałszywe konta na YouTubie, które udają, że są nasze i przekierowują na strony, których nie prowadzimy. Pamiętajcie - wszystkie nasze social media są zweryfikowane. Zawsze patrzcie na oficjalne zweryfikowanie zanim uwierzycie w coś szalonego. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zgłosili te kanały do YouTube'a oraz do nas.

Metallica zagra w Polsce 2 koncerty: Sprzedaż biletów

Dwudniowe bilety na polskie koncerty Metalliki są dostępne w sprzedaży w piątek, 2 grudnia na stronie ticketmaster.pl i zawierają opcję zamówienia winylu i/lub CD 72 Seasons w przedsprzedaży. Bilety jednodniowe będą dostępne od 20 stycznia 2023 r.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.