Oto ostatni występ Christine McVie z Fleetwood Mac. To był wyjątkowy koncert [WIDEO]

01.12.2022 14:27
Fleetwood Mac Fot. zz/Patricia Schlein/STAR MAX/IPx/Associated Press/East News

Christine McVie ostatni raz pojawiła się przed publicznością w 2020 podczas koncertu, który był hołdem dla Petera Greena.

To wielki cios dla fanów rocka. W wieku 79 lat zmarła Christine McVie z Fleetwood Mac. Jej ostatni publiczny występ odbył się w 2020 roku podczas koncertu poświęconego Peterowi Green. Nikt wówczas nie zdawał sobie sprawy, że więcej już nie usłyszymy na żywo Christine McVie.

Polecamy

Nie żyje Christine McVie. Oto ostatni występ członkini Fleetwood Mac [WIDEO]

McVie była od 1970 trwale związana z Fleetwood Mac, który w latach 1975-1989 sprzedał miliony płyt. Ostatnia trasa zespołu odbyła się w latach 2018-2019, ale bez McVie. Rok wcześniej McVie nagrała album z Lindsey Buckinghamem i wybrała się z nim w trasę.

Ostatni jej występ na żywo odbył się 25 lutego 2020 roku podczas specjalnego koncertu na cześć Petera Greena. Wydarzenie odbyło się w London Palladium i na scenie pojawili się Mick Fleetwood, Pete Townshend, Noel Gallagher, David Gilmour, Kirk Hammett, Steven Tyler, Billy Gibbons, Bill Wyman, Jeremy Spencer oraz Neil Finn. Na tym koncercie McVie wykonała przebój Fleetwood Mac "Stop Messin’ Around":

Polecamy

Nikt wówczas nie zdawał sobie sprawy, że będzie to ostatni jej występ na żywo. W oficjalnym oświadczeniu napisano, że McVie zmarła w wyniki krótkiej choroby. Na razie nie poznaliśmy szczegółów. "Była naprawdę jedyna w swoim rodzaju, niezwykła i bardzo utalentowana" - głosi oświadczenie Fleetwood Mac.

Jak podaje PAP, McVie urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale w 1974 roku przeniosła się wraz z zespołem do USA. W latach 1968-1976 była żoną basisty Fleetwood Mac Johna McVie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.