advert 0:
advert:
device 1:all
device 2:all
advert final:

"Wstaję rano i chcę się zabić". Poruszające wyznanie legendarnego gitarzysty

Sergiusz Kurczuk
AKTUALIZACJA 19.11.2024 19.11.2024 15:06
AKTUALIZACJA 19.11.2024 19.11.2024 15:06

Pete Townshend podzielił się swoimi problemami natury psychiatrycznej, których doświadcza na codzień. Bardzo często myśli o samobójstwie.

Pete Townshend
Fot. Amy Harris/Invision/AP/East News

Gitarzysta The Who Pete Townshend podzielił się swoimi osobistymi problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego. Muzyk zdradził, że ma permanentne myśli samobójcze.

Pete Townshend o walce z depresją

Jak podaje ultimateclassicrock.com, Townshend udzielił wywiadu The Sunday Times. W rozmowie wyznał, że cierpi na "chemiczną depresję". Z tego powodu bardzo często doświadcza niepokojących myśli. - Kiedy budzę się rano, chcę się zabić. Właściwie mam myśli samobójcze - powiedział. Dodał, że w jego przypadku pomaga mu wstawanie bardzo wcześnie. Często budzi się między 2 a 5 rano, co sprawia, że uporczywe myśli znikają. Zazwyczaj na otrząśnięcie się potrzebuje około 30 minut.

Innym sposobem na radzenie sobie z myślami samobójczymi jest rutyna i codzienne pisanie pamiętnika. - Wypijam kilka filiżanek herbaty, jem dwa herbatniki - podobno o równowartości 17 kostek cukru i czuję się szczęśliwy - wyjaśnił.  - Jeśli zacznę pisać pamiętnik, zanim wypiję filiżankę herbaty, namaluję bardzo ponury obraz mojego życia. Pomimo faktu, że mam wszystko, czego chcę i czego potrzebuję… I miałem naprawdę niezwykłe życie - dodał.

I rzeczywiście. Townshend to muzyk, kompozytor, producent i autor tekstów, znany przede wszystkim jako gitarzysta i główny twórca piosenek legendarnego zespołu rockowego The Who. Jego wkład w muzykę rockową czyni go jednym z najbardziej wpływowych artystów swojego pokolenia. Artysta był ikoną muzyki rockowej lat 60. i 70. oraz został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Jako rockman osiągnął niemal wszystko.

Quiz: Quiz z klasycznego rocka. Kto jest autorem "Highway to Hell"? Celem 10/15

1/15 Kto jest autorem utworu "Highway to Hell"?

Pete Townshend zrezygnował z terapii

Depresja spowodowała, że Townshend spróbował terapii. Doświadczenie regularnych rozmów z terapeutką nie przyniosło jednak satysfakcji. - Po trzecim roku zdałem sobie sprawę, że kobieta, która mnie przyjmowała, wypowiedziała tylko trzy słowa. Po prostu słuchałem siebie - zdradził. - Więc teraz po prostu piszę dzienniki. Każdego ranka w pewnym sensie odbudowuję się przy pomocy herbaty i kawy oraz kilku tabletek witaminowych - powiedział o swoim sposobie walki z depresją.

Nie jest jednak tak, że Townshend neguje terapię. Po prostu uważa, że jemu ta forma pomocy w walce z depresją nie służy. Podkreślił, że nie chce być niczyim wzorcem w walce z tą chorobą. - Myślę, że w szczególności dzięki mediom społecznościowym nie tylko bezmyślnie dzielimy się naszymi lękami, ale być może także naszymi sposobami na radzenie sobie s depresją - wyjaśnił. - Jesteśmy trochę niedbali w tej kwestii, bo to, co działa u mnie, niekoniecznie sprawdzi się u ciebie - dodał muzyk.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17:00 do 19:00)
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
  • Telefon Zaufania
  • dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Źródło: Antyradio/ultimateclassicrock.com/The Sunday Times

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera, TikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!