Pierogi w kroplówce w klipie Dr Misio. Posłuchaj piosenki "Chory na Polskę" [WIDEO]

20.03.2023 11:33
Dr Misio Fot. materiały prasowe Agora

Do piosenki "Chory na Polskę" powstał teledysk, który trafnie pokazuje "prawdziwych" Polaków.

Dr Misio wydał nowy singiel "Chory na Polskę", który jest zapowiedzią piątego albumu. Premiera jest przewidziana na jesień tego roku. Nowy utwór zespołu jest parafrazą "Choroby polskiej" zespołu Farben Lehre. Dr Misio nagrał nową piosenkę do aktualnego tekstu Wojtka Wojdy sprzed ponad dwudziestu lat. Za muzykę do „Chorego na Polskę” odpowiada Arkadiusz Jakubik, Jan Jakubik oraz Olaf Deriglasoff, który również utwór wyprodukował.

Polecamy

Pierogi w kroplówce w klipie Dr Misio. Posłuchaj piosenki "Chory na Polskę" [WIDEO]

Arkadiusz Jakubik tak wypowiedział się na temat piosenki "Chory na Polskę":

Ludzie nie znają tej piosenki, ale kiedy gramy ją drugi raz na bis, to śpiewają już z nami, bo tak samo jak my są chorzy na Polskę, są zarażeni miłością do tego kraju. I mają dość tego, że władza zagląda im do łóżka, mówi co mają myśleć, kogo kochać i jak żyć.
Polecamy

Na uwagę zasługuje nie tylko warstwa muzyczno-liryczna, ale również teledysk, który powstał przy współpracy m.in. z Piotrem Domalewskim oraz fanami Dr Misio, którzy zagrali „prawdziwych” Polaków. Akcja teledysku rozgrywa się w szpitalu na oddziałe zamkniętym i nie zabrakło elementów, z którymi kojarzy nam się Polska - jest więc portret Jana Pawła II, ksiądz, husaria, kibole czy kroplówka składająca się z wódki, pierogów i kiełbasy.

Jak na razie dyskografię zespołu zamyka album "Strach XXI wieku" z października 2020, na którym pojawiło się 13 utworów. W tekstach Arek Jakubik rozprawia się z wieloma przypadłościami, lękami, psychozami polskiego społeczeństwa oraz przedstawicieli obecnej władzy. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.