Tulia: Kim jest zespół, który będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2019, który coverował Metallicę i Dawida Podsiadłę?

Karolina Woźniak
18.02.2019 11:00
Tulia, Eurowizja 2019|undefined Fot. : Lukasz Piecyk/REPORTER

Niedawno dowiedzieliśmy się, kto będzie reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019. Kim jest zespół Tulia, który coverował Metallicę i Dawida Podsiadłę?

Tulia to zespół, o którym Polska usłyszała pierwszy raz w 2017 roku. Stało się to za sprawą folkowej wersji utworu "Enjoy The Silence" zespołu Depeche Mode. W lutym 2018 roku grupa zaprezentowała teledysk do tego numeru, który ma na swoim koncie aż 3,5 mln wyświetleń na YouTubie.

Czy Tulia okaże się dobrym reprezentantem Polski na Eurowizji 2019? Zdania internautów są podzielone. Część twierdzi, że wybór Tulii był bardzo dobrym pomysłem. Dla innych decyzja była sporym zaskoczeniem, które bynajmniej nie było pozytywne.

Przeczytaj także

Tulia: kim jest zespół, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2019?

Skoro już znamy reprezentację Polski na Eurowizji 2019, warto przyjrzeć się bliżej tej grupie. W skład Tulii wchodzą cztery utalentowane wokalistki: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka oraz Tulia Biczak. Dziewczyny coverowały nie tylko Depeche Mode, ale również Metallicę, Dawida Podsiadłę, a nawet Obywatela G.C. W tym samym miesiącu, w którym Tulia udostępniła teledysk do coveru Depeche Mode, w sieci pojawiło się także wideo do kawałka Dawida Podsiadły "Nieznajomy". Filmik ma aż 9,4 mln wyświetleń.

W maju 2018 roku Tulia wydała swoją debiutancką płytę, na której znalazły się zarówno odtworzone utwory polskich artystów w folkowej wersji, ale również autorskie kompozycje grupy. Na rozszerzonym krążku znalazły się również numery zagranicznych artystów, takich jak np. Metallica "Nothing Else Matters", do którego teledysk opublikowano w tym samym roku.

Grupa 9 czerwca 2018 roku podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyły aż trzy statuetki. Czy dziewczyny mają szansę wygrać Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? O tym przekonamy się już niebawem.

Zobacz także: „Enjoy The Silence” jako utwór folkowy w wykonaniu polskiego zespołu  

Eurowizja 2019: kiedy i gdzie?

Półfinał Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 zaplanowano na 14 i 16 maja 2019 roku. A dwa dni później, czyli 18 maja 2019 roku ma mieć miejsce finał. Eurowizja 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Według bukmacherów, Polska ma największe szanse na wygraną.

Nawet Artur Orzech, polski dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, skomentował:

A zatem Tulia. I dobrze. Wygrana w Opolu i teraz kontynuacja jest moim zdaniem ok. Eurowizja nie jest dla gwiazd. To gwiazdy ewentualnie tam się rodzą

Dodał również, że:

Ta nienawiść skierowana na Eurowizję i wybory urzeka mnie od lat, mądrale. Nawet kiedyś chciałem się poddać, ale wytrzymałem. I już nigdy się nie poddam. Grupa dziwnych, niedorosłych do konkursu ludzi twierdzi zawsze, że wie lepiej. A nawet Ci co dorośli chętnie by wystąpili. Przestałem myśleć stereotypami. I o tych hejterach tym bardziej. Dosyć.
Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.