27.01.2016 14:55

Arnold Schwarzenegger: Powstanie nowy film o Conanie

Plany na film jednak nie upadły, tak przynajmniej przekonuje aktor i były gubernator stanu Kalifornia.

Arnold Schwarzenegger: Powstanie nowy film o Conanie
foto: East News

Zmienić ma się tylko tytuł z „The Legend of Conan” na „Conan the Conqueror”. To mogli usłyszeć fani Schwarzeneggera, którzy udali się na spotkanie z nim w Edynburgu. Poruszanych było wiele wątków w tym też powrót do roli mocarnego wojownika, którą Arnie po raz pierwszy zaprezentował na ekranie w 1982 roku w „Conanie Barbarzyńcy” Johna Miliusa. Aktor zdradził kilka informacji dotyczących tego projektu:

"

Bohater zasiada na tronie od wielu lat, a nawet dekad, aż nagle, przychodzi czas, że ktoś chce go obalić. Ta historia zostanie opowiedziana i film powstanie. Scenariusz został już napisany i szukamy tylko reżysera wraz z Chrisem Morganem, producentem. Spotykamy się z różnymi twórcami. Zainteresowanie jest duże, wielu z nich to fani Conana, ale my nie chcemy działać w pośpiechu. Posiadamy świetny scenariusz i obecnie potrzebujemy do niego odpowiedniego reżysera. "

Arnold Schwarzenegger nie należy już do młodzieniaszków, a kreacja Conana wymaga sprawności fizycznej, tężyzny i muskulatury. Aktor nie boi się jednak o to, że jego ciało może nie być już w stanie udźwignąć roli i scen kaskaderskich:    

"

Jedną z zalet codziennego treningu, jazdy na rowerze czy wysiłku, jest to, że wiek nie jest tak bardzo rejestrowany przez ciało. Kiedy pozostaje się w formie odwraca się bieg zegara. Czuję się świetnie, a w kilku ostatnich filmach sam odegrałem sceny kaskaderskie. Odwaliłem całą fizyczną pracę i mam jeszcze zapas energii. Jestem przekonany, że podołam Conanowi, jeździe konnej, walkom na miecze i innym pojedynkom. "

Zdaje się, że aktor nas nie oszukuje, gdyż nawet podczas wizyty w Edynburgu nie zapomniał o konieczności ruchu i udał się na przejażdżkę rowerem:

Udokumentowano to również na filmie:

Ujawniono wcześniej chęć stworzenia cyklu filmów i seriali rozgrywających się w uniwersum Conana wymyślonym przez Roberta E. Howarda. Autor stworzył postać wojownika na początku lat 30. XX wieku, która następnie pojawiała się na kartach książek, komiksów, jak i oczywiście dzieł X Muzy. Arnold Schwarzenegger w umięśnionego Cymeryjczyka wcielał się dwukrotnie - w „Conanie Barbarzyńcy” i „Conanie Niszczycielu”. Udział aktora w kolejnym „Terminatorze” raczej nie dojdzie do skutku, ale jak widać już udało mu się znaleźć alternatywę.

Czekacie na „Conan the Conqueror”?

Robert Skowronski
Tagi: News Arnold Schwarzenegger Conan