Boba Fett jednak nie doczeka się własnego filmu. Co spowodowało, że spin-off "Star Wars" został skasowany?

Sergiusz Kurczuk
29.10.2018 14:00
Boba Fett jednak nie doczeka się własnego filmu. Co spowodowało, że spin-off "Star Wars" został skasowany? Fot. kadr z gry Star Wars: Battlefront

Miłośnicy kosmicznego łowcy nagród nie będa pocieszeni. Studio Lucasfilm oficjalnie zapowiedziało, że spin-off o Bobie Fetcie jednak nie powstanie.

Sukces nowej trylogii "Gwiezdnych Wojen" spowodował, że zapowiedziano nie tylko kolejne filmy opowiadające o głównych bohaterach sagi, ale również spin-offy poświęcone pobocznym postaciom. Jednym z nich była produkcja zatytułowana "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Drugi spin-off opowiadał o młodości Hana Solo. Kolejny miał dotyczyć innego  bohatera z kosmicznego półświatka - łowcy nagród znanego jako Boba Fett. Według oficjalnych informacji produkcja nie dojdzie do skutku.

Boba Fett - nie będzie filmu o mandaliorańskim łowcy głów

O filmie o zamaskowanym łowcy poszukiwanych przestępców mówiło się już od jakiegoś czasu. Początkowo za produkcję miał odpowiadać Josh Trank, jednak klapa jego wersji "Fantastycznej Czwórki" spowodowała, że Disney zaczął szukać innego filmowca. Jakiś czas później pojawiły się głosy, że film o Bobie Fetcie wyreżyseruje James Mangold. Jednak szefowa Lucasfilm Kathleen Kennedy ostatecznie przerwała wszelkie spekulacje. Jak podaje portal CBR.com pod koniec października 2018 roku Kennedy w rozmowie z dziennikarzem Erickiem Weberem, ogłosiła, że "film o Bobie Fetcie na 100% umarł". Decyzja prawdopodobnie wynika z faktu, że poprzedni spin-off "Star Wars" okazał się kompletną klapą.

Kosmiczny łowca głów zadebiutował w "Imperium kontratakuje". Pojawił się również w "Powrocie Jedi". Chociaż jego występ można zaliczyć do epizodów, Boba Fett szybko stał się ikoną "Gwiezdnych Wojen", a fani marki oszaleli na jego punkcie. W VI epizodzie wydawało się, że padł ofiarą morderczego Sarlacca, w książkach i komiksach, które obecnie nie należą do oficjalnego kanonu "Star Wars", okazało się, że Madalioranin przeżył i kontynuował uprzykrzanie życia Hanowi Solo i Chewbace. 

"The Mandalorian" - czy Boba Fett powróci w pierwszym aktorskim serialu "Star Wars"?

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wszyscy fani wojowników z planety Mandalora czekają już na pierwszy aktorski serial, dziejący się w uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Jon Favreau odpowiada za produkcję "The Mandalorian", która rozegra się po wydarzeniach z "Powrotu Jedi". Na razie o serialu nie wiadomo zbyt wiele, ale głównym bohaterem ma być tytułowy Mandalioranin. Prawdopodobnie nie będzie to jednak Boba Fett, ale nie wykluczone, że łowca nagród pojawi się w tej produkcji. Obecnie trwają zdjęcia do serialu "The Madalorian". Nie zapowiedziano jeszcze konkretnej daty pierwszego odcinka.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.