01.02.2019 12:49

Czy wiesz, że: Hollywoodzka wytwórnia planowała nakręcić remake "Kilera"

Jak się okazuje, "Kiler" Juliusza Machulskiego zrobił wrażenie nie tylko na naszych rodakach. Hollywoodzka wytwórnia planowała nakręcić remake naszego "Kilera".

"Kiler"
Kadr z filmu "Kiler"

"Kiler" Juliusza Machulskiego to jedna z najpopularniejszych komedii w historii polskiej kinematografii. Jak się jednak okazuje, obraz podbił też serca widzów poza granicami naszego kraju. Swojego czasu Amerykanie zapragnęli wykupić prawa do tej kultowej polskiej komedii. O "Kilera" walczyły dwie wielkie wytwórnie - należące do Disney'a studio Hollywood Pictures oraz 20th Century Fox. Pierwsza z wytwórni wygrała, proponując aż 60 razy tyle, co konkurent (600 tys. dolarów do 10 tys.). Połowa ustalonej kwoty wpłynęła od razu, reszta sumy miała zostać przekazana po nakręceniu filmu. Do tego jednak nigdy nie doszło.

Najlepsze polskie komedie
Najlepsze polskie komedie
Przeczytaj także TOP 25: Najlepsze polskie komedie w historii

Hollywoodzki remake "Kilera": Dlaczego nie doszedł do skutku?

Barry Josephson (producent) i Barry Levinson (reżyser) - goście od "Facetów w czerni" - po klęsce, którą ponieśli filmem "Bardzo dziki zachód" podjęli decyzję o rozstaniu, porzucając w ten sposób "Kilera". Na dodatek, zmienił się szef wytwórni, która wykupiła prawa do produkcji. Nowy szef nie miał zamiaru realizować pomysłów swojego poprzednika. Takim oto sposobem amerykański "Kiler" poszedł w niepamięć, trafiając na półkę. Kto wie, może kiedyś ktoś po niego sięgnie i będziemy mieli okazję zobaczyć "Kilera" jako hollywoodzki megahit?

Amerykański "Kiler": Kto miał zagrać?

Według pogłosek, do tytułowej roli Kilera rozważano zaangażowanie Willa Smitha lub Jima Carrey'a (który byłby świetnym wyborem, z uwagi na fakt, iż zawsze stanowił on inspirację dla Cezarego Pazury).

Zobacz też: >> TOP 40: Najlepsze komedie wszech czasów <<

Natalia Nowecka