09.04.2020 11:36

Gwiazda "Harry'ego Pottera" zdradziła dalsze losy jednego z bohaterów. Co dalej działo się z postacią?

Jason Isaacs, który wcielał się w Lucjusza Malfoya w serii "Harry Potter" zdradził, co jego zdaniem działo się z postacią po pokonaniu Voldemorta.

Harry Potter i Insygnia śmierci 2
foto: PHOTOSHOT/REPORTER

Świat "Harry'ego Pottera" zamieszkuje wiele barwnych postaci. Zarówno stojących po stronie dobra, jak i zła. Do tej drugiej grupy zalicza się niewątpliwie Lucjusz Malfoy - przedstawiciel uznanego rodu czarodziejów, ojciec Draco Malfoya i wierny sługa Lorda Voldemorta. W filmowych adaptacjach wcielał się w niego Jason Isaacs. Aktor zdradził, co według niego stało się z Lucjuszem po zakończeniu sagi stworzonej przez J.K. Rowling.

"Harry Potter" - co stało się z Lucjuszem Malfoyem?

Isaacs zagrał głowę Malfoyów w pięciu filmach Warner Bros. i po raz ostatni pojawił się w drugiej części "Insygniów Śmierci" z 2011 roku. Fani Śmierciożercy od dawna zastanawiają się, jaki czekał go los po Bitwie o Hogwart. Isaacs potwierdził przypuszczenia. Jego zdaniem Lucjusz Malfoy skończył bardzo marnie.

Foto: Everett Collection/ East News
Foto: Everett Collection/ East News
Przeczytaj także "Harry Potter" - 6 usuniętych scen, które powinny były znaleźć się w filmach [WIDEO]

Aktor w rozmowie z Syfy Wire został zapytany o dalsze losy prawej ręki Voldemorta. Gwiazdor "Harry'ego Pottera" wyjaśnił, że ze względu wierności Czarnemu Panu, przyszłość jego postaci zapewne nie wyglądała zbyt kolorowo.

"

Myślę, że po zakończeniu serii Lucjusz stał się cieniem siebie samego. Mógłby się ochronić za pomocą majątku, ponieważ pieniądze zawsze bronią ludzi, ale myślę, że i tak straciłby, jeśli kiedykolwiek w ogóle miał, szacunek swojej żony i syna. Społeczeństwo unikałoby go, a on kuliłby się w swojej rezydencji i zapiłby się przedwcześnie na śmierć. I szczerze mówiąc, zasługiwałby na to. "

Pytanie o losy Lucjusza i jego rodziny są zasadne, bo w przeciwieństwie do książek, Malfoy po przegranej bitwie uciekł wraz z rodziną, prawdopodobnie unikając kary za walkę u boku Voldemorta.

Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Przeczytaj także "Harry Potter": 10 odstępstw od książek, które sprawiają, że filmy z serii nie mają sensu

W powieściach Rowling dała do zrozumienia, że los Lucjusza wcale nie musiał być tak okropny, jak nakreślił to Isaacs. Zbrodnie Malfoya i jego syna zostały ułaskawione ze względu na współpracę z Ministerstwem Magii. Narcyzie z kolei wybaczono, ponieważ ocaliła życie Harry'ego Pottera. Niewykluczone jednak, że do końca życia musiał się borykać z piętnem Śmierciożercy. Być może w przyszłości J.K. Rowling zdradzi informacje na temat dalszych losów Lucjusza Malfoya.

Co stało się z Lucjuszem Malfoyem po Bitwie o Hogwart?

Foto: WARNER BROS. PICTURES / CLOSE, MURRAY / Album EAST NEWS
Foto: WARNER BROS. PICTURES / CLOSE, MURRAY / Album EAST NEWS
Przeczytaj także "Harry Potter": Daniel Radcliffe odpowiedział na najgłupsze pytanie fanów związane z serią. O co chodziło?

Zobacz też: "Harry Potter": 15 ciekawostek, które J.K. Rowling zdradziła już po zakończeniu serii

Tagi: Film Harry Potter J.K. Rowling