Pogoda
25.01.2019 10:55

Jan Nowak-Jeziorański jak polski James Bond. Zobacz zwiastun filmu "Kurier"

W sieci pojawił się zwiastun nowego filmu Władysława Pasikowskiego pod tytułem "Kurier". Historia ukazana w produkcji opowiada o wojennych losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego, kiedy działał jako kurier AK.

Kurier
foto: materiały pormocyjne

Wszyscy doskonale znają barwne przygody Jamesa Bonda. Tymczasem w Polsce żył człowiek, który w czasie II wojny światowej wykazał się nie tylko ogromną odwagą dorównująca brytyjskiemu szpiegowi, ale również sprytem pozwalającym na przechytrzenie agentów wszystkich wrogich wywiadów. Mowa o Janie Nowaku-Jeziorańskim, który w okresie okupacji był znany jako Kurier z Warszawy. To właśnie o jego bohaterskim czynie jest najnowszy film Władysława Pasikowskiego pod tytułem "Kurier". W sieci pojawił się zwiastun sensacyjno-szpiegowskiej produkcji.

"Kurier" - zwiastun filmu Władysława Pasikowskiego 

W historii zaprezentowanej w "Kurierze" poznamy szczegóły operacji, która zmieniła oblicze II wojny światowej. Główny bohater będzie musiał udać się w samotną i niebezpieczną misję. Jak prezentuje się zapowiedź filmu?

To dziwne, że do tej pory nie powstał scenariusz filmowy inspirowany życiem Nowaka-Jeziorańskiego z okresu II wojny światowej. Pasikowski opowiedział, co przyświecało mu, kiedy pracował nad "Kurierem".

"

Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych. "

W tytułowego bohatera wcielił się młody aktor nowego pokolenia Philippe Tłokiński znany z serialu "Belfer". W jedną z głównych ról zagrała Patrycja Volny, która swój talent pokazała w serialu "1983". W "Kurierze" zobaczymy również Tomasza Schuchardta, Adama Woronowicza, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę, Rafała Królikowskiego, Grzegorza Małeckiego i Jana Frycza.

"Kurier" - kiedy premiera?

Na razie twórcy nie zdradzili, kiedy zobaczymy "Kuriera". Wiadomo tylko, że film trafi na ekrany kin w marcu 2019 roku. Producentami filmu są Muzeum Powstania Warszawskiego, skąd wypłynął pomysł na zekranizowanie historii Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Scorpio Studio odpowiedzialne za inny polski film Pasikowskiego o podobnej tematyce - "Jack Strong".

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny James Bond Władysław Pasikowski polskie filmy