Jan Nowak-Jeziorański jak polski James Bond. Zobacz zwiastun filmu "Kurier"

Sergiusz Kurczuk
25.01.2019 10:55
Kurier|undefined Fot. materiały pormocyjne

W sieci pojawił się zwiastun nowego filmu Władysława Pasikowskiego pod tytułem "Kurier". Historia ukazana w produkcji opowiada o wojennych losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego, kiedy działał jako kurier AK.

Wszyscy doskonale znają barwne przygody Jamesa Bonda. Tymczasem w Polsce żył człowiek, który w czasie II wojny światowej wykazał się nie tylko ogromną odwagą dorównująca brytyjskiemu szpiegowi, ale również sprytem pozwalającym na przechytrzenie agentów wszystkich wrogich wywiadów. Mowa o Janie Nowaku-Jeziorańskim, który w okresie okupacji był znany jako Kurier z Warszawy. To właśnie o jego bohaterskim czynie jest najnowszy film Władysława Pasikowskiego pod tytułem "Kurier". W sieci pojawił się zwiastun sensacyjno-szpiegowskiej produkcji.

"Kurier" - zwiastun filmu Władysława Pasikowskiego 

W historii zaprezentowanej w "Kurierze" poznamy szczegóły operacji, która zmieniła oblicze II wojny światowej. Główny bohater będzie musiał udać się w samotną i niebezpieczną misję. Jak prezentuje się zapowiedź filmu?

To dziwne, że do tej pory nie powstał scenariusz filmowy inspirowany życiem Nowaka-Jeziorańskiego z okresu II wojny światowej. Pasikowski opowiedział, co przyświecało mu, kiedy pracował nad "Kurierem".

Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych.

W tytułowego bohatera wcielił się młody aktor nowego pokolenia Philippe Tłokiński znany z serialu "Belfer". W jedną z głównych ról zagrała Patrycja Volny, która swój talent pokazała w serialu "1983". W "Kurierze" zobaczymy również Tomasza Schuchardta, Adama Woronowicza, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę, Rafała Królikowskiego, Grzegorza Małeckiego i Jana Frycza.

"Kurier" - kiedy premiera?

Na razie twórcy nie zdradzili, kiedy zobaczymy "Kuriera". Wiadomo tylko, że film trafi na ekrany kin w marcu 2019 roku. Producentami filmu są Muzeum Powstania Warszawskiego, skąd wypłynął pomysł na zekranizowanie historii Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Scorpio Studio odpowiedzialne za inny polski film Pasikowskiego o podobnej tematyce - "Jack Strong".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.