10.08.2020 14:20

Jared Leto zagra Andy'ego Warhola w nadchodzącym filmie o artyście

Aktor podzielił się wiadomością na ten temat na swoim Instagramie. Wyznał, że nie może się doczekać nagrań do nadchodzącego filmu.

Jared Leto zagra Andy'ego Warhola w nadchodzącym filmie o artyście
foto: Gonzales Photo/Rod Clemen/Photoshot/East News

Muzyk i aktor Jared Leto oficjalnie poinformował, że wcieli się w Andy'ego Warhola w nadchodzącym filmie biograficznym o artyście. Leto udostępnił na swoim Instagramie kilka zdjęć artysty w piątek 7 sierpnia, gdzie potwierdził informację.

Jared Leto zagra Andy'ego Warhola

Leto nie krył się z tym, że granie Warhola jest dla niego ogromnym zaszczytem i dodał, że światu brakuje artysty i jego geniuszu:

Andy Warhol obchodzi 90. urodziny
Andy Warhol obchodzi 90. urodziny
Przeczytaj także Słynne okładki płyt stworzone przez Andy'ego Warhola

Andy Warhol jest jednym z najwybitniejszych artystów XX wieku, odpowiedzialnym m.in. za popularność pop-artu. Wśród jego najbardziej znanych prac są znane obrazy przedstawiające puszki z zupami firmy Campbell, czy "Marilyn Diptych", które przedstawiało 50 twarzy Marilyn Monroe z filmu "Niagara". Warhol stworzył dzieło kilka tygodni po śmierci Monroe w 1962 roku.

Warhol również miał dokonania aktorskie na swoim koncie, występując w filmach "Cocaine Cowboys", czy "Tootsie". Artysta był też portretowany przez wielu znanych aktorów na przestrzeni lat. Grał go m.in. Guy Pearce w "Factory Girl", Bill Hader w "Facetach w czerni 3", czy Evan Peters w serialu "American Horror Story: Cult".

Niestety, na razie o samym filmie nie mamy zbyt dużo informacji. W 2016 roku pojawiły się plotki, że Leto miał wystąpić w filmie "Warhol" od producenta Michaela De Luki i scenarzysty Terence'a Wintera. Wygląda na to, że w końcu uda im się projekt zrealizować.

Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Przeczytaj także Twórca "Legionu Samobójców" zaprezentował usunięte materiały z Jokerem. Ratują tę postać?
Tagi: News Jared Leto