08.02.2016 07:51

„Jason Bourne” wraca po 8 latach

Podczas Super Bowl przedstawiono teaser piątej odsłony serii o Jasonie Bournie. Zobaczcie jak przedstawia się produkcja planowana na lipiec 2016 roku.

„Jason Bourne” wraca po 8 latach
foto: kadr z wideo

Po ośmioletniej przerwie od cyklu powraca do niego Matt Damon. Z kolei w roli reżysera ponownie Paul Greengrass, który zrobił „Krucjatę Bourne'a” i „Ultimatum Bourne'a”. Piąta odsłona filmu będzie nosić tytuł „Jason Bourne”, a pierwsza zapowiedź dzieła została zaprezentowana podczas Super Bowl 50.

Nie zdradzono na dany moment szczegółów fabuły. Wiemy tylko, że w filmowym świecie szpiega minęło 12 lat jego ukrywania się. Jak sugeruje teaser obrazu, to już koniec z chowaniem się przed oczami świata. Matt Damon, podobnie jak reszta osób zaangażowanych w produkcję, nie wyjawił zbyt wiele na temat scenariusza:

"

Pojawia się mnóstwo pytań dotyczących szpiegostwa, praw obywatelskich i natury demokracji. "

Zobaczcie pierwszy teaser filmu „Jason Bourne”:

Autorami scenariusza są Paul Greengrass i Christopher Rouse. Oprócz Matta Damona w obsadzie znaleźli się też: Julia Stiles, Alicia Vikander, Vincent Cassel i Tommy Lee Jones. Według niepotwierdzonych informacji, ostatni z wymienionych aktorów zagra wysoko postawionego pracownika CIA. Pewne jest to, że Jason Bourne nie spotka na ekranie Aarona Crossa, w którego w spin-offie serii, „Dziedzictwie Bourne'a”, wcielał się Jeremy Renner. Piąta odsłona cyklu trafi do kin 29 lipca 2016 roku.

Twórcy nie udostępniają zbyt wielu informacji na temat filmu, choć w przypadku szpiegowskiej produkcji wpisują się tym samym w klimat dzieła, ale za to przedstawiony został plakat obrazu w animowanej wersji:

Jak Wam się podoba teaser „Jasona Bourne'a”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Jason Bourne