10.02.2017 09:48

Jay i Cichy Bob powrócą na ekrany

Kevin Smith nie zrobi „Sprzedawców 3”, ale fani popkulturowego humoru twórcy powinni i tak być zadowoleni. Na ekranach raz jeszcze zagoszczą Jay i Cichy Bob.

Jay i Cichy Bob powrócą na ekrany
foto: kadr z filmu

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Kevin Smith mówił o możliwości stworzenia kontynuacji swoich dwóch pierwszych filmów, czyli „Sprzedawców” i „Szczurów z supermarketu”. W pewnym momencie drugi z wymienionych tytułów miał się stać serialem telewizyjnym, ale możemy już zapomnieć o tych planach. Kevin Smith ogłosił co będzie jego kolejnym krokiem.

Twórca stworzy reboot własnego filmu, pochodzącego z 2001 roku „Jay i Cichy Bob kontratakują”. Kevin Smith swój projekt ogłosił za pośrednictwem Instagrama:

Oto co możemy przeczytać w jego długim wpisie:

"

To nie jest wkręt. To prawdziwe zdjęcie z moje laptopa. Tak dzieciaki, Jay i Chichy Bob wracają. Oto historia: Niestety „Sprzedawcy 3” nie mogą dojść do skutku (jeden z naszych czterech głównych odtwórców zrezygnował). Dlatego zacząłem pracować nad „Szczurami z supermarketu 2”, ale i w tym przypadku projekt nie wypalił, bo przerodził się w serial. Przedstawiłem pomysł sześciu różnym nadawcom i jak do tej pory nikt nie był zainteresowany. Nie narzekam: nikt nie robi wszystkiego na co ma tylko ochotę w tej branży. I tak miałem szczęście, że mogłem zrobić cokolwiek - jest przecież tak duża konkurencja, tak dużo świetnych pomysłów od świeżych ludzi. "

Twórca wyjawił, że spędził kilka ostatnich miesięcy na pisaniu zapowiedzianego rebootu. Plan zdjęciowy może ruszyć jeszcze latem 2017 roku:

"

Od kiedy oddałem prawa do „Sprzedawców” i „Szczurów z supermarketu” lata temu należą one do innych. To ogranicza moje ruchy związane z własnym materiałem. Nie mam nic przeciwko temu - wtedy chciałem po prostu sprzedawać swoje pomysły, aby być w biznesie filmowym. Nie mam więc praw do „Sprzedawców”, „Szczurów z supermarketu”, „W pogoni za Amy” i „Dogmy”, ale mam te do „Jaya i Cichego Boba”. Przez kilka ostatnich miesięcy zaśmiewałem się pisząc reboot „Jaya i Cichego Boba” (...). Spotkałem się już ze starymi kumplami w Miramaxie i wchodzą w to, mam więc nadzieję, że zaczniemy prace tego lata. Nigdy się nie poddawajcie dzieciaki. Możecie zrobić wszystko ze swoim życiem dopóki jesteście cierpliwi i elastyczni. "

Cieszycie się z powrotu Jaya i Cichego Boba?

Robert Skowronski
Tagi: News