Jay i Cichy Bob powrócą na ekrany

Robert Skowronski
10.02.2017 09:48
Jay i Cichy Bob powrócą na ekrany Fot. kadr z filmu

Kevin Smith nie zrobi „Sprzedawców 3”, ale fani popkulturowego humoru twórcy powinni i tak być zadowoleni. Na ekranach raz jeszcze zagoszczą Jay i Cichy Bob.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Kevin Smith mówił o możliwości stworzenia kontynuacji swoich dwóch pierwszych filmów, czyli „Sprzedawców” i „Szczurów z supermarketu”. W pewnym momencie drugi z wymienionych tytułów miał się stać serialem telewizyjnym, ale możemy już zapomnieć o tych planach. Kevin Smith ogłosił co będzie jego kolejnym krokiem.

Twórca stworzy reboot własnego filmu, pochodzącego z 2001 roku „Jay i Cichy Bob kontratakują”. Kevin Smith swój projekt ogłosił za pośrednictwem Instagrama:

Oto co możemy przeczytać w jego długim wpisie:

To nie jest wkręt. To prawdziwe zdjęcie z moje laptopa. Tak dzieciaki, Jay i Chichy Bob wracają. Oto historia: Niestety „Sprzedawcy 3” nie mogą dojść do skutku (jeden z naszych czterech głównych odtwórców zrezygnował). Dlatego zacząłem pracować nad „Szczurami z supermarketu 2”, ale i w tym przypadku projekt nie wypalił, bo przerodził się w serial. Przedstawiłem pomysł sześciu różnym nadawcom i jak do tej pory nikt nie był zainteresowany. Nie narzekam: nikt nie robi wszystkiego na co ma tylko ochotę w tej branży. I tak miałem szczęście, że mogłem zrobić cokolwiek - jest przecież tak duża konkurencja, tak dużo świetnych pomysłów od świeżych ludzi.

Twórca wyjawił, że spędził kilka ostatnich miesięcy na pisaniu zapowiedzianego rebootu. Plan zdjęciowy może ruszyć jeszcze latem 2017 roku:

Od kiedy oddałem prawa do „Sprzedawców” i „Szczurów z supermarketu” lata temu należą one do innych. To ogranicza moje ruchy związane z własnym materiałem. Nie mam nic przeciwko temu - wtedy chciałem po prostu sprzedawać swoje pomysły, aby być w biznesie filmowym. Nie mam więc praw do „Sprzedawców”, „Szczurów z supermarketu”, „W pogoni za Amy” i „Dogmy”, ale mam te do „Jaya i Cichego Boba”. Przez kilka ostatnich miesięcy zaśmiewałem się pisząc reboot „Jaya i Cichego Boba” (...). Spotkałem się już ze starymi kumplami w Miramaxie i wchodzą w to, mam więc nadzieję, że zaczniemy prace tego lata. Nigdy się nie poddawajcie dzieciaki. Możecie zrobić wszystko ze swoim życiem dopóki jesteście cierpliwi i elastyczni.

Cieszycie się z powrotu Jaya i Cichego Boba?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.