24.11.2016 12:04

Kapitan Polska wszystko Ci ku*wa naprawi

Powraca druga część parodii Kapitana Ameryki, a w niej kolejni superbohaterowie z poszczególnych państw Europy. Wśród nich m.in. Kapitan Polska.

Kapitan Polska wszystko Ci ku*wa naprawi
foto: kadr z wideo

Mogliście już na Antyradio.pl zapoznać się z koncepcją Kapitana Europy. W tym prześmiewczym wideo uwypuklono stereotypy na temat wielu spośród europejskich krajów, a przekaźnikiem był superbohater stylizowany na znanego z komiksów i ekranu Steve'a Rogersa.

W dobie, w której bycie patriotą zaczyna się coraz bardziej niebezpiecznie kojarzyć ze skrajną prawicą warto spojrzeć na swój naród z odrobiną dystansu. Niektóre państwa radzą sobie lepiej pod względem gospodarczym, a może podziwiamy je za dziedzictwo kulturowe? O jaką nację by nie chodziło, to i ona ma swoje przywary, które możecie zobaczyć tu w krzywym zwierciadle.

Dostaliśmy też spojrzenie na Kapitana Polskę. To dzielny... robotnik. Naprawi wszystko co się tylko da, nawet londyńskiego Big Bena. Najczęściej na misje wyjeżdża do Wielkiej Brytanii, Niemiec lub Norwegii. Jego zakrzyknięcie bojowe to: „Ku*wa!”. Zobaczcie, jak przedstawiono inne państwa:

Oto omówienie poszczególnych superbohaterów przedstawionych w wideo:

Kapitan Węgry - zjeść coś bez mięsa na Węgrzech nie jest wcale taką prostą sprawą. Jeszcze trudniej znaleźć coś w czym nie byłoby papryki.

Kapitan Walia - kraj, który zachował swoją odrębność kulturową i jest krajem dwujęzycznym. Nazwy tamtejszych miejscowości to istne łamacze języków - Llanybydder, Llanidloes, a tej przedstawionej w wideo nie sposób wymówić.

Kapitan Litwa i Kapitan Łotwa - to w zasadzie te same osoby. Tak szczerze, czy ktokolwiek odróżnia Litwę od Łotwy?

Kapitan San Marino - jaki kraj taki Kapitan. San Marino jako całe państwo ma powierzchnię wynoszącą zaledwie 61 km2. W końcu znalazł się właściwy przeciwnik dla Ant-Mana.

Kapitan Serbia - ten nie wyznaje innych wartości niż prawo ulicy. Ulubioną pozycją, z której wyprowadza ataki jest słowiański przykuc.

Kapitan Bośnia i Kapitan Hercegowina - z połączenia tych dwóch superbohaterów powstał jeden potężny byt. Kapitan Bośnia i Hercegowina są nierozłączni.

Kapitan Monako - miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym. Może i niewielkie, ale ze sprzyjającym klimatem. Kapitan Monako z pewnością może pochwalić się mocą wlewania w siebie hektolitrów drogiego szampana i przesiadywania w kasynach.

Kapitan Islandia - wszyscy tam żyją na odludziu, nic więc dziwnego, że i tamtejszy Kapitan odziany w ciepły sweter zachowuje się co najmniej dziwnie.

Kapitan Holandia - to artysta na miarę Van Gogha podróżujący na misje rowerem, co by dbać o środowisko.

Kapitan Portugalia - czerpie garściami z osoby Ronaldo. Nawet jeżeli oprychy prują w niego całe magazynki kul i nie udaje im się trafić, to ten markuje bycie postrzelonym.

Kapitan Czechy i Kapitan Słowacja - kiedyś stanowili zgrany zespół (dokładniej parę kochanków), ale teraz już nie. Jednak po nocach wciąż lubią wypełniać misje sam na sam.

Kapitan Watykan - każdy superbohater musi mieć swojego pomocnika - zazwyczaj w osobie młodego chłopca. W przypadku Kapitana Watykanu jest to jednak dość niestosowne.

Kapitan Austria - niepozorny gość, bardzo miły. Tylko w jego domu często dochodzą niepokojące dźwięki z piwnicy.

Który europejski superbohater podobał Wam się najbardziej? :)

Robert Skowronski
Tagi: Kapitan Ameryka