"Kocham cię 3000" - czy kwestia z "Avengers: Endgame" jest powiązana z filmem "Spider-Man: Far From Home"

Sergiusz Kurczuk
07.05.2019 17:00
"Kocham cię 3000" - czy kwestia z "Avengers: Endgame" jest powiązana z filmem "Spider-Man: Far From Home" Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

W filmie "Avengers: Endgame" pada kwestia "Kocham cię 3000", która prawdopodobnie ma o wiele większe znaczenie, ściśle powiązane z filmem "Spider-Man: Far From Home".

Produkcje Marvel Studios ukazują się w kinach od ponad 10 lat. Wychowały co najmniej jedno pokolenie i wiele kwestii padających w filmach MCU przeszło do słownika widzów. Jedną z tego typu wypowiedzi jest "Kocham cię 3000", która pojawia się podczas rozmowy Tony'ego Starka z jego córką. Według fanów to jeden z najbardziej ciepłych i uroczych momentów "Avengers: Endgame". Co ciekawe, kwestię wymyślił sam Robert Downey Jr., który od 2008 roku wcielał się w Iron Mana. Okazuje się, że "Kocham cię 3000" może mieć o wiele szersze znaczenie.

"Kocham cię 3000" - co to znaczy?

W filmie pojawia scena, której akcja dzieje się 5 lat po zakończeniu "Avengers: Infinity War". Tony porzucił superbohaterskie życie na rzecz rodziny. Zamieszkał z Pepper w domku na uboczu, gdzie razem wychowywał córkę imieniem Morgan. Tony kładąc swoją córkę do snu, oznajmił jej, że ją kocha. Dziewczynka zaczęła przekomarzać się z ojcem i odpowiedziała: "Kocham cię 3000". Oczywiście pozornie może się wydawać, że liczba 3000 nie ma większego znaczenia. Jeden z fanów odkrył jednak zaskakujący fakt na temat długości 23 filmów Marvel Studios.

Użytkownik Twittera posługujący się nickiem Ash postanowił podsumować długość wszystkich filmów Marvela. Po podliczeniu wyszło 2,868 minut. Przedstawiciele Marvel Studios po premierze nowego zwiastuna filmu "Spider-Man: Far From Home" potwierdzili, że produkcja będzie trwała 2 godziny i 15 minut. Oznacza to, że po dodaniu nowej produkcji MCU całość zbliża się w kierunku równych 3000 minut. Nie wykluczone, że finalnie długość filmu się zmieni i twórcy rzeczywiście osiągną symboliczną liczbę.

Czy twórcy rzeczywiście planowali ukryte znaczenie słów "Kocham cię 3000"? A może to tylko zbieg okoliczności nadinterpretowany przez fana Marvela?

"Spide-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Na razie twórcy wstrzymują się od komentarzy na ten temat. Przekonamy się już za kilka miesięcy. "Spider-Man: Far From Home" trafi do polskich kin 5 lipca 2019 roku.

>>Zobacz też: Zwiastun "Spider-Man: Far From Home" - co ukryto w zapowiedzi filmu Marvela?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.