Kto zagra główną rolę w „Alien: Covenant”?

Robert Skowronski
18.12.2015 17:54
Kto zagra główną rolę w „Alien: Covenant”? Fot. East News

Coraz większymi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia produkcji nowego dzieła Ridleya Scotta. Reżyser zdecydował już kogo obsadzi w głównej roli.

„Alien: Covenant”, jak już zapowiadał twórca, będzie pomostem łączącym „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. W sumie mają powstać aż trzy poprzedzające pierwowzór części. Scott znalazł już aktorkę, którą obsadzi w jednej z głównych ról. W Daniels wcieli się Katherine Waterston, którą znamy z kreacji w takich dziełach, jak: „Steve Jobs”, „Wada ukryta” czy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Historia w nowej odsłonie ma skupić się na załodze statku kolonizacyjnego Covenant. Wybiera się ona na planetę położoną na drugim końcu galaktyki, odkrywając jednak po drodze niezbadany raj. Jak to w takich przypadkach bywa, ostatecznie miejsce to okazuje się skrywać wiele niebezpieczeństw, a jego jedynym mieszkańcem jest syntetyczny David grany przez Michaela Fassbendera - jedyny pozostały przy życiu po nieudanej misji Prometeusza.

Streszczenie fabuły przedstawił także Ridley Scott:

Bohaterowie odwiedzą planetę, z której przybyli Inżynierowie. Spotkają tam stworzoną przez nich bestię. Po co ją stworzyli? Wydaje się bio-mechaniczna, przypomina broń. Film wyjaśni tę kwestię.

Oprócz wymienionego Fassbendera do swojej roli powróci także Noomi Rapace. Jednak o finalnym efekcie całego przedsięwzięcia dowiemy się dopiero w październiku 2017 - wtedy jest zaplanowana data premiery filmu. Zdjęcia mają ruszyć w lutym 2016.

Ridley Scott potwierdził także, że na ekranie zobaczymy słynne ksenomorfy zaprojektowane przez H.R.Gigera, których przecież zabrakło w „Prometeuszu”. Twórca wyznał, że zaprezentuje wszystkie dobrze znane fanom serii potwory:

Będziemy mieli je wszystkie - jajko, face-hugger, chest-buster i wreszcie duży chłopiec.

Co sądzicie o wyborze aktorki do głównej roli w „Alien: Covenant”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.