22.04.2020 14:40

Polski film znalazł się na liście najlepszych produkcji o miłości magazynu "Esquire"

Magazyn "Esquire" stworzył listę najlepszych filmów o miłości w historii kina. Poza obowiązkowymi pozycjami takimi jak "Titanic" w zestawieniu pojawiła się też polska produkcja.

Pamiętnik
foto: EAST NEWS

Światowa pandemia koronawirusa zmusiła nas do pozostania w swoich domach i przymusowej izolacji od przyjaciół i rodziny. W związku z tym mamy znacznie więcej czasu na nadrabianie zaległości filmowych, serialowych i książkowych.

"Zimna wojna" na liście najlepszych filmów o miłości 

Brytyjski magazyn "Esquire" postanowił skorzystać z okazji i wybrał 13 najlepszych filmów o miłości w historii kina. Niektóre pozycje, a także brak części kultowych filmów, mogą wielu z was zaskoczyć. Redakcja pisma nie umieściła w swoim zestawieniu chociażby ekranizacji "Romea i Julii" z Leonadrem DiCaprio w roli głównej, za to wyróżniła polską produkcję.

Hiszpania
Hiszpania
Przeczytaj także W Europie istnieje zielona wyspa na mapie pandemii. W mieście nie zarejestrowano nikogo zakażonego koronawirusem

Na liście ulubionych romansów "Esquire" dominują klasyki takie jak "Pamiętnik" z Ryanem Goslingiem czy bezapelacyjnie najpopularniejsza kinowa historia miłosna w postaci "Titanica". Autorzy artykułu sięgnęli także po nowsze produkcje takie jak piękny "Lobster" z 2015 roku czy "Pokuta" z Jamesem McAvoyem.

Na przedostatnim miejscu znalazła się nominowana do Oscara "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego. W melodramacie w rolach głównych widzimy Tomasza Kota oraz Joannę Kulig.

Najlepsze filmy o miłości według magazyny Esquire:

 1. Niezapomniany romans
 2. Titanic
 3. Piękny kraj
 4. The Lobster
 5. Narzeczona dla księcia
 6. Pokuta
 7. Zakochany Szekspir
 8. Miłość i koszykówka
 9. Pamiętnik
 10. Plusk
 11. Once
 12. Zimna Wojna
 13. Z dala od zgiełku
koronaworis
koronaworis
Przeczytaj także Indonezja: Jeśli nie pomogą kary finansowe lub więzienie, za złamanie kwarantanny zamkniemy Cię w nawiedzonym domu
Tagi: Zimna wojna