Polski film znalazł się na liście najlepszych produkcji o miłości magazynu "Esquire"

22.04.2020 14:40
Pamiętnik|undefined Fot. EAST NEWS

Magazyn "Esquire" stworzył listę najlepszych filmów o miłości w historii kina. Poza obowiązkowymi pozycjami takimi jak "Titanic" w zestawieniu pojawiła się też polska produkcja.

Światowa pandemia koronawirusa zmusiła nas do pozostania w swoich domach i przymusowej izolacji od przyjaciół i rodziny. W związku z tym mamy znacznie więcej czasu na nadrabianie zaległości filmowych, serialowych i książkowych.

"Zimna wojna" na liście najlepszych filmów o miłości 

Brytyjski magazyn "Esquire" postanowił skorzystać z okazji i wybrał 13 najlepszych filmów o miłości w historii kina. Niektóre pozycje, a także brak części kultowych filmów, mogą wielu z was zaskoczyć. Redakcja pisma nie umieściła w swoim zestawieniu chociażby ekranizacji "Romea i Julii" z Leonadrem DiCaprio w roli głównej, za to wyróżniła polską produkcję.

Przeczytaj także

Na liście ulubionych romansów "Esquire" dominują klasyki takie jak "Pamiętnik" z Ryanem Goslingiem czy bezapelacyjnie najpopularniejsza kinowa historia miłosna w postaci "Titanica". Autorzy artykułu sięgnęli także po nowsze produkcje takie jak piękny "Lobster" z 2015 roku czy "Pokuta" z Jamesem McAvoyem.

Na przedostatnim miejscu znalazła się nominowana do Oscara "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego. W melodramacie w rolach głównych widzimy Tomasza Kota oraz Joannę Kulig.

Najlepsze filmy o miłości według magazyny Esquire:

 1. Niezapomniany romans
 2. Titanic
 3. Piękny kraj
 4. The Lobster
 5. Narzeczona dla księcia
 6. Pokuta
 7. Zakochany Szekspir
 8. Miłość i koszykówka
 9. Pamiętnik
 10. Plusk
 11. Once
 12. Zimna Wojna
 13. Z dala od zgiełku
Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.