30.09.2019 10:48

SNL broni "Jokera" brutalną parodią zwiastuna "Downton Abbey"

W najnowszym odcinku Saturday Night Live pojawiła się parodia "Downton Abbey", której twórcy rozprawili się z filmem, przy okazji broniąc "Jokera".

kadr z SNL
foto: kadr z SNL

Film "Downton Abbey", będący kontynuacją niezwykle popularnego serialu telewizyjnego rozgromił konkurencję na świecie i stał się jedną z lepiej zarabiających produkcji września 2019 roku. Z tego powodu komicy z Saturday Night Live postanowili wziąć tytuł na warsztat i zrobić parodię "Downton Abbey" przy okazji odnosząc się do kontrowersji wokół "Jokera".

"Downton Abbey" - parodia w wykonaniu SNL

Film w reżyserii Michaela Englera ma iście gwiazdorską obsadę. W rolach głównych wystąpili Maggie Smith, Matthew Goode, Hugh Bonneville, Jim Carter, Imelda Staunton, Tuppence Middleton oraz Michelle Dockery. Produkcja cieszy się uznaniem widzów i krytyków. Niestety ma zasadniczą wadę - została w zasadzie stworzona jedynie dla fanów serialu. Pozostali widzowie mogą mieć problem z mnogością wątków, postaci i mało wartkiej fabuły.

Właśnie te minusy wykorzystali komicy z SNL, którzy w brutalny sposób wyśmiali "Downton Abbey". Zresztą zobaczcie sami.

Oczywiście poziom brutalności jest adekwatny do poziomu filmu. Twórcy postanowili rozprawić się z "Downton Abbey" w naprawdę elegancki sposób nawiązujący do stereotypowej flegmatyczności brytyjskiej arystokracji. Pod koniec pojawia się napis informujący, że widzowie powinni wybrać się na "Jokera", który "nie jest idealny, ale przynajmniej coś się w nim dzieje". 

Joker ostrzeżenia
Joker ostrzeżenia
Przeczytaj także Wojsko i FBI otrzegają przed możliwymi zamachami w trakcie premiery "Jokera"

Chodzi o kontrowersje towarzyszące filmowi Todda Phillipsa. Wielu obywateli Stanów zjednoczonych uważa, że premiera "Jokera" - filmu pełnego brutalnych scen, może powtórzyć makabryczny atak, do którego doszło w 2012 roku w kinie w mieście Aurora podczas seansu produkcji "Mroczny Rycerz powstaje".

Joker Aurora
Joker Aurora
Przeczytaj także Ojciec jednej z ofiar zamachu w Aurorze nie zgadza się z krytyką "Jokera"

"Joker" - kiedy premiera?

Film "Downton Abbey" zadebiutował  w Polsce 13 września 2019 roku. Według informacji podanych przez Box Office Mojo produkcja zarobiła już prawie 60 milionów dolarów. "Joker" wejdzie do kin 4 października 2019 roku, więc nie pokona "Downton Abbey" w zestawieniu miesięcznym, ale zapewne i tak zarobi o wiele więcej i przebije "Venoma", który w 2018 roku pobił rekord zarobków za październik.

kadr z filmu Joker
kadr z filmu Joker
Przeczytaj także "Joker": Robert De Niro skomentował kontrowersje wokół filmu

Zobacz też: Larry David krytykowany za żarty z Zagłady Żydów i seksafery w Hollywood

Tagi: News Joker Saturday Night Live