"Joker": Robert De Niro skomentował kontrowersje wokół filmu

30.09.2019 09:08
kadr z filmu Joker|undefined Fot. kadr z filmu Joker

Film "Joker" wzbudził kontrowersje ze względu na brutalne sceny przemocy. Z tego powodu film jest krytykowany w wielu krajach. Robert De Niro postanowił skomentować krytykę.

Do kin niebawem wchodzi najnowsza produkcja na podstawie komiksów DC - "Joker". Chociaż film został uznany za arcydzieło nie tylko na festiwalu filmowym w Wenecji, wzbudził poważne zastrzeżenia pewnej części widowni, która uważa, że historia o arcywrogu Batmana może zainspirować niektóre osoby do popełnia brutalnych przestępstw. Gwiazdor "Jokera" - Robert De Niro postanowił skomentować słowa krytyki na temat filmu.

"Joker" - Robert De Niro o krytyce filmu

Robert De Niro ma obecnie bardzo dobry czas. Nie tylko wystąpił w potencjalnym kandydacie do Oscara - "Jokerze", ale zagrał również w nowym filmie Martina Scorsese pod tytułem "Irlandczyk". Aktor promuje oba tytuły w wielu wywiadach. W rozmowie z Variety skomentował krytykę na temat "Jokera".

Podobał mi się Todd Phillips i Joaquin [Phoenix] Byli niesamowici i wiesz, gram tam małą rolę, ale w pewnym sensie jest powiązana z moimi kreacjami w "Taksówkarzu" i "Król komedii", chociaż jest to zupełnie inne ujęcie. Kiedy zobaczycie film, będziecie wiedzieć, o co mi chodzi. Więc to tyle. Zobaczymy, co się stanie. Wiem, że są wokół niego kontrowersje. Myślę, że niektóre rzeczy, które powiedziano o rozdawanie pieniędzy Warner Bros., nie popieranie, czy cokolwiek, co padło o NRA [Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki], są na miejscu. Cokolwiek, co ludzie mówili na temat kina w Aurorze, czy o jakiejkolwiek organizacji. Nie pamiętam dokładnie.

Aktor odniósł się do słów krytyki produkcji, według których wydarzenia ukazane w "Jokerze" mogą wpłynąć na agresywne zachowanie pewnej części widzów. De Niro zgadza się więc z rodzinami ofiar strzelaniny w kinie w Aurorze, do której doszło w roku 2012 na premierze filmu "Mroczny Rycerz powstaje". Zamaskowany napastnik rzucił w widownię granatem gazowym, a następnie zaczął strzelać na oślep do zgromadzonych. Zabił 12 osób, a 58 ranił. Policja aresztowała Jamesa Holmesa, który został skazany na 12-krotne dożywocie.

Przeczytaj także

Rodziny ofiar strzelaniny w Aurorze uważają, że kiedy "Joker" trafi do kin, może sprowokować do kolejnego aktu terroru. Podobnego zdania są służby państwowe. Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków na temat produkcji, która nie trafiła jeszcze do tradycyjnej dystrybucji.

Przeczytaj także

"Joker" - kiedy premiera filmu?

W produkcji reżyserowanej przez Todda Phillipsa w głównej roli wystąpił Joaquin Phoenix. Oprócz De Niro w filmie wystąpili również Zazie Beetz, a także Frances Conroy, Brett Cullen, Douglas Hodge oraz Shea Whigham. Podczas pracy nad scenariuszem produkcji Phillipsowi pomagał Scott Silver. Premiera "Jokera" odbędzie się już 4 października 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Do sieci wyciekła krwawa scena z "Jokera". Zobaczcie wideo zanim je usuną 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.