Sequel „Lśnienia” ma już reżysera. Kto powoła do życia filmową wersję książki „Doktor Sen”?

Sergiusz Kurczuk
29.01.2018 15:30
Sequel „Lśnienia” ma już reżysera. Kto powoła do życia filmową wersję książki „Doktor Sen”? Fot. kadr z filmu Lśnienie

Wygląda na to, że rok 2019 będzie należał do filmowych adaptacji horrorów Stephena Kinga. Już niedługo zobaczymy drugą część „Lśnienia” w reżyserii Mike'a Flanagana. 

W 2019 roku w kinach pojawi się nie tylko druga część filmu „To”. Pod koniec 2017 roku pisaliśmy o ewentualnym sequelu „Lśnienia”. Mike Flanagan, reżyser znany z filmu „Ouija: Narodziny zła”, w jednym z wywiadów mówił, że w przyszłości chciałby znowu stworzyć adaptację prozy Stephena Kinga. Wtedy padła propozycja przeniesienia na duży ekran drugiej części „Lśnienia”, zatytułowanej „Doktor Sen”. W 2017 roku powołał do życia inną powieść pisarza - „Grę Geralda”, którą zrealizował dla platformy Netflix. Informację jako pierwszy podał portal Deadline. 

„Doktor Sen” - o czym jest?

W książce Kinga pojawia się syn Jacka Torrance'a. Danny jest już 40-letnim mężczyzną, który stara się zapomnieć o horrorze, który rozegrał się w hotelu Panorama. Popada w alkoholizm i nie radzi sobie ze wzmagającą się agresją. Na domiar złego o swoim istnieniu dają znać jego nadnaturalne moce. Ukojenie znajduje w małym amerykańskim miasteczku, gdzie jako Doktor Sen za pomocą swoich zdolności pomaga umierającym ludziom. Szczęście nie trwa długo. W mieście pojawia się bowiem organizacja znana jako Prawdziwy Węzeł. Zadaniem grupy jest odnajdywać i porywać dzieci obdarzone mocami podobnymi do tych, które posiada Dan. 

Stephen Kinga napisał kontynuację wydanego w 1977 roku „Lśnienia” po 36 latach. Książka została doceniona zarówno przez czytelników, jak i krytykę. W 2013 roku King został za nią nagrodzony Nagrodą Brama Stokera. 

Sequel „Lśnienia” - kiedy premiera?

Na razie trwają wstępne prace nad adaptacją książki Kinga. „Doktor Sen” ma się jednak pojawić w 2019 roku. Na razie nie podano szczegółowej daty. W pierwszej kolejności Flanagan zajmie się przerobieniem scenariusza autorstwa Akivy Goldsmana, który będzie producentem wykonawczym. Film zostanie wyprodukowany przez Trevora Macy i Jona Berga w firmie Vertigo Entertainment. Film Flanagana raczej nie będzie kontynuacją głośnego „Lśnienia” Stanelya Kubricka, który zmienił bardzo wiele wątków pojawiających się w książce Kinga. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.