16.06.2017 12:59

Sigourney Weaver walczy z obcymi w 22 minutowym filmie Neilla Blomkampa

Krótkometrażowy obraz „Rakka” to część eksperymentalnego projektu od niedoszłego twórcy „Obcego 5”. 

Sigourney Weaver walczy z obcymi w 22 minutowym filmie Neilla Blomkampa
foto: kadr z filmu

Neill Blomkamp postanowił walczyć z rozczarowaniem, jakim okazał się odrzucony projekt 5 części „Obcego”, w najlepszy z możliwych sposobów. Zainicjował przedsięwzięcie Oats Studios, które skupiać będzie serię eksperymentalnych filmów krótkometrażowych z rejonu science fiction. Widzowie dostaną możliwość wybrania obrazu, który ich zdaniem jest warty rozwinięcia w pełny metraż. Po pierwszych zapowiedziach filmu zatytułowanego „Rakka”, otrzymaliśmy jego 22 minutową wersję.

Film opowiada o świecie zdominowanym przez zaawansowanych technologicznie kosmitów. Narratorka filmu na samym początku zdradza, że przypominające jaszczury stwory przybyły na ziemię, aby unicestwić ludzi. Ludzkość jednak się nie poddaje i szuka sposobu, aby pokonać najeźdźców. Wśród nich jest Jasper (Sigourney Weaver) i jej grupa, której udało się stworzyć urządzenie blokujące zdolności obcych do przejmowania umysłu ludzi.

Rzecz jasna film jest póki co jedynie fragmentem bez standardowo rozwiniętej narracji, ale wygląda bardzo obiecująco. W szczególności za sprawą udziału Weaver, która wciela się w postać przypominającą Ellen Ripley z serii „Obcy”. To, czy „Rakka” przerodzi się w dłuższy materiał, zależy od tego, ile osób postanowi wesprzeć finansowo go na platformie Steam. Za 4.99 dolara można zakupić pakiet, w którym znajduje się plik wideo w wersji 5.1 surround, szkice koncepcyjne, scenariusze oraz trójwymiarowe modele. Scenarzystami filmu są Blomkamp i Thomas Sweterlitsch. Po porażce, jaką okazał się „Obcy: Przymierze”, 20th Century Fox powinno spojrzeć na „Rakkę” i jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję odnośnie zabicia projektu Blomkampa. 

Kamil Dachnij
Tagi: Neill Blomkamp Sigourney Weaver