Spider-Man będzie gejem? Tom Holland jest otwarty na rolę homoseksualnego herosa

04.07.2019 12:56
Spider-Man będzie gejem? Tom Holland jest otwarty na rolę homoseksualnego herosa Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Tom Holland jest bardzo tolerancyjny, jeśli chodzi o wprowadzanie różnorodności do filmów Marvela. Wyznał, że nie ma nic przeciwko, by Spider-Man był gejem.

Po ponad 10 latach twórcy z Marvel Studios zakończyli historię Kamieni Nieskończoności i dybiącego na nie Thanosa. Przed bohaterami uniwersum otwiera się nowa barwna przyszłość. Zwieńczeniem "Infinity Saga" jest film "Spider-Man:Far From Home", który właśnie wszedł na ekrany kin na całym świecie. W roli głównej ponownie wystąpił Tom Holland. Młody aktor potwierdził, że jest za wprowadzeniem większej różnorodności wśród filmowych superbohaterów. Nie ma nic przeciwko, by Spider-Man okazał się gejem. 

"Spider-Man:Far From Home" - Peter Parker gejem?

Holland wraz z pozostałymi członkami obsady jeździ po całym świecie, by promować najnowszą produkcję Marvel Studios. Podczas jednego ze spotkań wyznał, że kolejne filmy MCU muszą być tak zrobione, by reprezentowały szerszą grupę, a nie jedynie białych heteroseksualnych mężczyzn. Jak podaje The Sunday Times, aktor nie ma też nic przeciwko pomysłowi na homoseksualnego Spider-Mana.

Odtwórca pajęczego herosa został zapytany, czy zgodziłby się nadal wcielać w postać, gdyby okazało się, że jego wersja Spider-Mana jest gejem.

Tak, oczywiście. Nie mogę za bardzo rozmawiać na temat przyszłości postaci, bo to nie ode mnie zależy. Ale wiem wiele o przyszłości Marvela i w kolejnych latach twórcy zamierzają wprowadzić przedstawicieli wielu różnych grup społecznych. 

Po raz kolejny Holland potwierdził, informacje mówiące o przeniesieniu środka ciężkości z białych heteroseksualnych herosów na bardziej zróżnicowane postacie. Krok w tym kierunku uczyniono, nie tylko prezentując takie filmy jak "Black Panther" czy "Kapitan Marvel", ale również wprowadzając do uniwersum pierwszą otwarcie gejowską postać - epizod zagrany przez reżysera "Avengers: Edngame" Joe Russo.

Przeczytaj także

Każdy miłośnik komiksów Marvela wie, że tego typu podejście jest bardzo bliskie słynnemu wydawnictwu. To właśnie dzięki Domowi Pomysłów zadebiutowali tacy bohaterowie jak Black Panther czy X-Men, którzy byli ciosem w twarz rasizmu amerykańskiego społeczeństwa lat 60. XX wieku. W kolejnych latach drużyna mutantów pełniła metaforę walki z homofobią. To właśnie Marvel zaprezentował pierwszy gejowski ślub na kartach komiksów superbohaterskich. Poza tym Stan Lee wielokrotnie powtarzał, że historie które pisze, sprzeciwiają się wszelkim formom szowinizmu i niejednokrotnie nawoływał czytelników ze swojej rubryki do tolerancji i akceptacji wszelkich odmienności od tak zwanej normy.

"Spider-Man:Far From Home" - kiedy premiera?

 23. produkcja MCU trafi do kin już 5 lipca 2019 roku. W filmie Jona Wattsa oprócz Hollanda w roli Spider-Mana zobaczymy między innymi Samuela L. JacksonaZendayęCobie Smulders, Jona Favreau, Martina Starra oraz Marisę Tomei i Jake’a Gyllenhaala.

Zobacz też: "Spider-Man: Far From Home", reż. Jon Watts - [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.