„Trainspotting 2” na pierwszych zdjęciach z planu

Robert Skowronski
16.05.2016 09:54
„Trainspotting 2” na pierwszych zdjęciach z planu Fot. kadr z wideo

Danny Boyle wraz z aktorami i ekipą filmową pojawili się w Edynburgu, aby nakręcić sceny, które znajdą się w „Trainspotting 2”. Zobaczcie zdjęcia z planu.

Na udostępnionych fotografiach możemy zobaczyć oprócz reżysera również Jonny'ego Lee Millera i Ewena Bremnera, czyli aktorów wcielających się w Sick Boya i Spuda. Kamery ruszyły w Szkocji, gdzie Danny Boyle zjawił się już w marcu 2016 roku.

Ewen Bremner pojawił się w dwóch strojach. Zdjęcia uchwyciły go ubranego w skórzaną marynarkę, pod którą kryła się zapięta na ostatni guzik kremowa koszula. Miał też na sobie jasne jeansy i wysokie skórzane buty. Całość oddawała retro styl, który możemy pamiętać z pierwszej odsłony filmu z 1996 roku. Drugi ze strojów to szary, wełniany garnitur oraz wzorzysta koszula hawajska i przybrudzone trampki.

Z kolei Jonny Lee Miller został uchwycony przez obiektyw jak wsiada do samochodu w bluzie z kapturem i w skórzanej kurtce. Na głowie aktora ponownie zawitał blond kolor, który spoczywał na czuprynie jego postaci 20 lat temu.

Zobaczcie zdjęcia z planu „Trainspotting 2” z Edynburga:

Do sieci wyciekł też krótki film dokumentujący realizację dzieła Danny'ego Boyle'a. Był on wykonany w Muirhouse, czyli w północnej części Edynburga. Widzimy tu materiał stworzony z udziałem Ewana Bremnera:

W sieci zadebiutował też teaser nadchodzącej produkcji. Możemy w nim jednak zobaczyć jedynie sekwencje znane z pierwszej części:

Film będzie oparty na książce „Porno” autorstwa Irvine'a Welsha (ten pojawił się na ekranie w roli Mikeya Forrestera). To kontynuacja perypetii Rentona, Sick Boy'a, Spuda i Begbiego, którzy tym razem zagłębiają się w przemysł filmów dla dorosłych. Renton stał się właścicielem klubu nocnego w Amsterdamie, Begbie właśnie wyszedł z więzienia, a Spud stara się zerwać z narkotykowym nałogiem.

Produkcją dzieła zajmuje się studio Sony TriStar Pictures, które zapowiedziało, że tytuł trafi do kin 27 stycznia 2017 roku. Powróci oryginalna obsada w tym też Ewan McGregor oraz Robert Carlyle. Scenariusz został napisany przez Johna Hodge'a, który stworzył też tekst pierwszej części. Z pełnią zachwytu o jego pracy wypowiedział się Danny Boyle:

Scenariusz Johna odkrywa przed nami co przydarzyło się bohaterom w ciągu tych wszystkich lat. Niepokojące jest to, że ludzie nas zabiją, jeżeli spaprzemy swoją robotę. Zostanę wtedy dosłownie ukrzyżowany. Trzeba jednak pielęgnować w sobie to potencjalne zagrożenie, bo może dzięki temu uda się zrobić przyzwoity film.

Ostatnim obrazem, który przedstawił nam Boyle był „Steve Jobs - filmowa biografia założyciela firmy Apple, w której wystąpił Michael Fassbender. Dzieło zdobyło dwie nominacje do Oscara w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy i Najlepsza aktorka drugoplanowa.

Co sądzicie o pierwszych zdjęciach z planu „Trainspotting 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.