Czy za apokalipsę zombie w „The Walking Dead” była odpowiedzialna metamfetamina z serialu „Breaking Bad”?

Sergiusz Kurczuk
30.07.2018 13:56
Czy za apokalipsę zombie w „The Walking Dead” była odpowiedzialna metamfetamina z serialu „Breaking Bad”? Fot. kadry z seriali Braking Bad i The Walking Dead

Serial „The Walking Dead” niedługo doczeka się 9. sezonu, a widzowie wciąż nie wiedzą, co spowodowało plagę żywych trupów. Jedna z teorii głosi, że narkotyki tworzone przez bohaterów „Breaking Bad”. Czy rzeczywiście tak było?

Fani „The Walking Dead” od lat zastanawiają się, co spowodowało wybuch apokalipsy zombie, która na zawsze odmieniła życia głównych bohaterów. Do tej pory nie wyjawiono przyczyny pojawienia się żywych trupów ani w serialu, ani w komiksie na jego podstawie. W 2015 roku Robert Kirkman - twórca papierowej serii „The Walking Dead” oficjalnie ogłosił, że nigdy nie zdradzi, co spowodowało rozprzestrzenianie się wirusa zombie. Autor uważa, że nie ma to żadnego znaczenia od sedna jego komiksu. Fani są jednak nieugięci. W końcu dostali to, o co prosili. 

„The Walking Dead” - jak zaczęła się apokalipsa zombie?

Jak podaje portal CBR. com, podczas San Diego Comic Con 2018 odbyły się dwa spotkania poświęcone „The Walking Dead” - dla fanów komiksu i serialu. Na obu padło pytanie dotyczące genezy apokalipsy zombie. Zmęczeni ciągłym pytaniem o to samo twórcy postanowili odpowiedzieć w formie żartu. Producentka Gale Anne Hurd w końcu stwierdziła, że źródłem wirusa jest... metamfetamina„Breaking Bad”. Kirkman potwierdził jej słowa. 

To jest w kanonie, zostało potwierdzone. 

„The Walking Dead” i „Breaking Bad” - co łączy te dwa seriale?

Żarty żartami, ale fani obu seriali już dawno odkryli wiele cech wspólnych, które sugerują, że narkotyki tworzone przez Waltera White'a i Jessego Pinkmana z „Breaking Bad”. W serialu tworzą Blue Sky - używkę stworzoną z niebieskiego kryształu z 99.1% chemicznie czystej metamfetaminy. I nie chodzi jedynie o fakt, że obie produkcje stworzyła stacja AMC.

Co ciekawe w 1. sezonie „The Walking Dead” Merle Dixon jest w posiadaniu wielu narkotyków, w tym niebieskiej mety. Jeden z dilerów Merle'a był przezywany „Bitch” - zupełnie jak Pinkman. W 2. odcinku Glenn prowadził ten sam model samochodu, który Walter chciał podarować swojemu synowi. To jednak tylko reperkusje sceny z „Breaking Bad”, w której Gus Fring traci życie w wyniku eksplozji. Bomba wybucha w obecności Blue Sky, wyrywając Gusowi połowę twarzy. Według fanów obu seriali Fring miał być pierwszym zakażonym człowiekiem na świecie, który rozpoczął apokalipsę zombie. 

To oczywiście nie wszystkie powiązania dwóch słynnych seriali, których doszukali się widzowie żądni prawdy na temat wirusa zombie z „The Walking Dead”. Prawdopodobnie jest to jedynie przypadek, a w najlepszym razie seria Easter eggów. Trudno uwierzyć, że serialowi twórcy powołali do życia wspólne uniwersum i przez tyle lat trzymali je w tajemnicy. Oczywiście można żyć  przekonaniu, że Hurd i Kirkman nie żartowali, ale każdy, kto czytał „The Walking Dead”, wie, że autor pod postacią historii o zombie, chciał przemycić o wiele większą opowieść, dotyczącą ludzkości, więc geneza wybuchu straszliwej epidemii, naprawdę nie ma żadnego znaczenia. 

„The Walking Dead” sezon 9. - kiedy premiera? 

„The Walking Dead” powróci w październiku 2018 roku z 9. sezonem przygód ocalałych. Według doniesień z różnych źródeł serial ma opuścić Andrew Lincoln, wcielający się w Ricka Grimesa. AMC potwierdziła również 5. sezon spin-offa zatytułowanego „Fear the Walking Dead”. Natomiast 13 sierpnia 2018 roku na antenę AMC (również w Polsce) powróci 2. część 4. sezonu „Fear the Walking Dead”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.