02.03.2018 13:01

Powstaje serial BBC na podstawie Światu Dysku Terry'ego Pratchetta

Ziemia jest płaska? Gdzieżby znowu! To może okrągła? Też nie. Tak naprawdę Ziemia to latający dysk podtrzymywany na słoniach, które stoją na skorupie żółwia morskiego przemierzającego bezkres kosmosu.

Terry Pratchett
foto: Leemage/ EAST NEWS

Terry Pratchett to współczesny pisarz, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Autor odpowiedzialny jest za napisanie kilkudziesięciu książek z serii Świat Dysku, z których wiele zostało już przetransformowanych w seriale bądź filmy. Nowa produkcja BBC na podstawie twórczości artysty nosi roboty tytuł „The Watch”, co jest prawdopodobnie nawiązaniem do straży miejskiej, która odgrywała ważną rolę w świecie Pratchetta. 

Realizacją serialu zajmie się BBC Studios oraz założona przez pisarza firma Narrativia. Scenariuszem zajmie się Simon Allen, który pracował już nad „Kontrą”, „Muszkietarami” oraz „Das Boot”. Producentem „The Watch” zostanie Hilary Salmon.

Które książki zostaną przeniesione na telewizyjny ekran?

Świat Dysku składa się z ponad 40 książek, powstających na przestrzeni ponad 30 lat, więc materiału jest aż nadto. Dlatego trochę szkoda, że zapowiedziane „The Watch” ma mieć tylko 6 odcinków. Chyba, że BBC pójdzie tropem ich innej produkcji, czyli „Sherlocka”, którego każdy z odcinków trwał około 90 minut, co składało się na ponad 4 godziny zabawy przy jednym sezonie.

Żółw Pratchett

To się jednak okaże dopiero za kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy, ponieważ „The Watch” nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale