21.11.2018 15:20

"Przystanek Alaska" powraca po 23 latach! O czym opowie sequel serialu?

Słynny serial o mieszkańcach fikcyjnego miasteczka Cicely na Alasce doczeka się wznowienia po 23 latach. Głównym bohaterem ponownie będzie Dr Joel Fleischman grany przez Roba Morrowa. Jaką historię przedstawią nowe odcinki?

Przystanek Alaska nowa wersja
foto: SIPA/EAST NEWS

Do obszernego grona odświeżanych seriali z lat 90. dołączył uwielbiany w Polsce "Przystanek Alaska". Opowieść o małym miasteczku Cicely na Alasce zamieszkiwanym przez 839 mieszkańców zostanie wznowiona przez stację CBS, która oryginalnie emitowała serial w latach 1990-1995. Nie lada gratką dla wszystkich, którzy z sentymentem wspominają tę urokliwą produkcję, z pewnością będzie fakt, że Rob Morrow powróci w roli Dr Joela Fleischmana.

Przystanek Alaska

Kontynuacja "Przystanku Alaska" - o czym będzie?

Głównym bohaterem "Przystanku Alaska" był młody lekarz Joel Fleischman, który przybył na Alaskę, by odpracować studia medyczne. Na miejscu musiał szybko zweryfikować swoje nowoczesne podejście do świata rodem z Nowego Jorku, gdyż mieszkańcy fikcyjnego Cicely cenili sobie spokojny i powolny tryb życia.

W kontynuacji serialu Dr Joel Fleischman powróci do Cicely na Alasce, by uczestniczyć w pogrzebie starego przyjaciela. Na miejscu spotka starych znajomych oraz pozna zupełnie nowe postaci. Rob Morrow będzie nie tylko wcielał się w główną rolę, ale także będzie pełnił funkcję jednego z producentów wykonawczych.

W produkcję zaangażowany jest również John Corbett, który w latach 90. grał postać seksownego Chrisa Stevensa. Tym razem nie wystąpi jednak w serialu, lecz - podobnie jak Morrow - zostanie jednym z producentów wykonawczych. Za produkcję będą odpowiadali również Josh Brand i John Falsey, twórcy oryginału z lat 90.

"Przystanek Alaska" - wielki hit polskiej telewizji

"Przystanek Alaska" cieszył się dużą popularnością i uznaniem, czego dowodem jest m.in. 5 zdobytych nagród Emmy i 2 Złote Globy. W Polsce był jednak darzony wyjątkową miłością, osiągając status serialu kultowego. Produkcja zaskarbiła sobie sympatię widzów, dzięki absurdalnemu humorowi, sympatycznym bohaterom i pozytywnej energii płynącej z ekranu. W latach 1990-1995 wyemitowano łącznie 6 sezonów produkcji, na które składało się 110 odcinków. 

Data premiery kontynuacji serialu nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, czy serial będzie emitowany w polskiej telewizji czy (podobnie jak "Sabrina" czy "Pełna chata") zostanie przejęty przez platformy streamingowe.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale