"Władca Pierścieni" będzie najdroższym serialem w historii telewizji?

26.09.2019 13:03
"Władca Pierścieni" będzie najdroższym serialem w historii telewizji? Fot. materiały prasowe New Line Cinema

"Władca Pierścieni" Amazona, podobnie jak wszystkie filmy z serii, będzie powstawał w Nowej Zelandii. Zanosi się również na to, że będzie jednym z najdroższych seriali w historii.

Według informacji udostępnionej przez Amazon Studios serialowy "Władca Pierścieni" powstanie w Nowej Zelandii. Prace nad pierwszym sezonem produkcji mają ruszyć w przeciągu najbliższych kilku miesięcy w Auckland. Wygląda również na to, że serial może się pochwalić piorunującym budżetem.

"Władca Pierścieni" będzie najdroższym serialem w historii telewizji?

Serial będzie przedstawiał historię opartą na prozie J.R.R. Tolkiena. Filmy z serii cieszyły się olbrzymim budżetem, co stanowczo przełożyło się na jakość. Nie inaczej będzie w przypadku serialowej wersji "Władcy Pierścieni". Zgodnie z doniesieniami, szacowany budżet serialu wynosi 1.3 miliarda dolarów już na samym starcie. Za same prawa do adaptacji Amazon Studios musiał przeznaczyć sumę 250 milionów dolarów.

Przeczytaj także

Dla porównania, finałowy (a przy tym najdroższy) sezon "Gry o tron" kosztował HBO około 90 milionów dolarów. Na wszystkie odcinki adaptacji sagi George'a R.R. Martina (a było ich łącznie 73) stacja wydała w sumie około 1.5 miliarda dolarów. Wszystko wskazuje więc na to, że czeka nas nie lada widowisko, a "Władca Pierścieni" już zaledwie 1. sezonem zaskarbi sobie tytuł jednego z najdroższych seriali w historii telewizji.

Przeczytaj także

Zgodnie z przypuszczeniami portalu The Hollywood Reporter "Władca Pierścieni" liczył będzie 5. sezonów. Sezon pierwszy, składający się z 20 odcinków, zadebiutuje nie wcześniej, niż w 2021 roku

Zobacz też: Gwiazda "Midsommar" dołączyła do obsady "Władcy Pierścieni" Amazona

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.