The Beauty of Gemina na Castle Party 2018 [GALERIA]
Kamil Kacperski
17.07.2018 14:55
The Beauty of Gemina na Castle Party 2018 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół The Beauty of Gemina zagrał koncert w Bolkowie na łamach Castle Party 2018. Zobaczcie, jak Szwajcarzy prezentowali się na polskim festiwalu.

Michael Sele w 2006 roku założył zespół The Beauty of Gemina. Pozycję lidera zachowuje do dzisiaj i jest odpowiedzialny za siedem wydanych dotychczas przez te grupę płyt. Zespół znany jest z bardzo krytycznego stosunku wobec Kościoła Katolickiego, co szczególnie zaakcentował publikując utwory „Victims of Love” i „Galilee Song”.

Michael Sele z zespołem grali już dwukrotnie na naszym festiwalu. Tym razem zaprezentowali się na scenie głównej Castle Party 2018. Teksty Michaela Sele poruszają takie kwestie jak samobójstwo, depresja, samotność i złamane serce. Cechą charakterystyczną twórczości The Beauty of Gemina jest duża ilość powtórzeń tekstu w utworach.

The Beauty of Gemina na Castle Party 2018

W swojej twórczości zespół łączy elementy muzyki elektronicznej, rocka alternatywnego i darkwave. Do wielu utworów wplecione są elementy muzyki klasycznej, przykładowo możemy znaleźć fragment twórczości Mozarta w kompozycji „Victims of Love” pochodzącej z pierwszego albumu. Wpływy muzyczne obejmują też techno/trance oraz gothic rock.

Od swojego trzeciego albumu „At The End Of The Sea”, The Beauty of Gemina dodaje więcej gitar na pierwszym planie, dodając dźwięki new wave i post-punk z lat '80 oraz riffy rocka alternatywnego lat 90. w takich utworach jak „Black Cat Nights”, czy „Counting Tears”. Mimo to ich muzyka pozostaje fuzją rocka i elektronicznej muzyki dance. Na przykład „King's Men Come”, „Narcotica” i „La Mer – Rythme Eternel” mają breakbeatowe a nawet trip hopowe rytmy, a z kolei „In Silence” typowy techno beat instrumentu perkusyjnego Roland TR-909.

Castle Party 2018

Castle Party 2018 odbył się w dniach 11-15 lipca 2018 jak zawsze na terenie bolkowskiego zamku. W trakcie jubileuszowej edycji festiwalu, prócz grupy Samael, uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. koncert Leśnego Licha na otwarcie sceny na zamku, makabryczne show zespołu Agonoize, wzruszający występ Made in Poland czy świetne widowisko grupy Gothminister. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.