11.01.2019 21:50

Czy wiesz, że... Adam Lambert zagrał epizodyczną rolę w filmie "Bohemian Rhapsody"?

Wokalista podzielił się zdjęciem z planu filmowego i tym samym potwierdził plotki, że rzeczywiście wystąpił w filmie "Bohemian Rhapsody".

Adam Lambert
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Na premierze filmu "Bohemian Rhapsody" w Nowym Jorku Adam Lambert wspomniał, że pojawił się w obrazie, a jego rola była "bardzo tajemnicza". Rzeczywiście wokalista był tak ucharakteryzowany, że mało kto zauważył Lamberta w filmie. Muzyk postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości dopiero kilka miesięcy po premierze.

Jaką rolę zagrał Adam Lambert w filmie "Bohemian Rhapsody"?

Obraz "Bohemian Rhapsody" stał się wielkim kinowym hitem. Co ciekawe, pomimo kiepskich recenzji, film o Queen zdobył dwie statuetki Złotych Globów 2019. Już niedługo "Bohemian Rhapsody" będzie dostępny na DVD i Adam Lambert postanowił podzielić się zdjęciem z planu filmowego, zachęcając jednocześnie do pobrania cyfrowej wersji filmu.

Okazuje się, że wokalista wcielił się w rolę geja, z którym Freddie Mercury (Rami Malek) mija się po zagraniu jednego z koncertów w USA. Rola Lamberta jest niewielka, ale jest to ważny moment pokazujący, jak Freddie zaczyna zwracać uwagę na mężczyzn, chociaż zaręczył się z Mary Austin (Lucy Boynton).

Trzeba przyznać, że ciężko poznać Lamberta w brodzie i w długich włosach.

Easter Egg ze „Świata Wayne’a” w „Bohemian Rhapsody” 

Epizodyczna rola Adama Lamberta, który od 2011 roku współpracuje z Queen, nie jest jedynym zaskoczeniem w "Bohemian Rhapsody". Twórcy postanowili zaangażować również aktora komediowego - Mike'a Myersa. Zagrał on w filmie "Świat Wayne'a",  w którym bohaterowie słuchają "Bohemian Rhapsody" w samochodzie machając głowami. 

W filmie „Bohemian Rhapsody” Mike Myers wciela się w fikcyjną postać Raya Fostera z EMI, który twierdzi, że nikt nie będzie łupać głową do singla "Bohemian Rhapsody". 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Queen bohemian rhapsody Adam Lambert