12.12.2018 10:03

Basista i założyciel amerykańskiego zespołu metalcore'owego zmarł na raka jelita grubego

Założyciel i wieloletni gitarzysta basowy metalcore'owej grupy Oh, Sleeper zmarł na raka jelita grubego. Choroby nie dało się zatrzymać.

Lucas Starr
foto: kadr z wideo/OutlawVideoTV

Grupa Oh, Sleeper powstała w 2006 roku w Teksasie. Muzycy wykonują chrześcijański metalcore, a ich nazwa pochodzi z fragmentu Biblii, a dokładniej Listu do Efezjan. Grupa ma na swoim koncie 3 albumy studyjne, a w planach jest już czwarty. Jeden z założycieli formacji Lucas Starr opuścił zespół w 2011 roku, niestety nigdy nie będzie mu dane do niego powrócić.

Nie żyje basista Oh, Sleeper, Lucas Starr

Choroby takie jak rak dopadają bez względu na wiek. Chociaż Lucas Starr miał zaledwie 34 lata i całe życie przed sobą, zmarł na nowotwór jelita grubego. Choroba została wykryta u muzyka w czwartym stadium, a lekarze byli bezradni. Muzyk zagrał na pierwszych dwóch albumach zespołu "When I Am God" z 2007 roku i "Son of the Morning" , który ukazał się dwa lata później. Odszedł z zespołu tuż przed wydaniem trzeciego krążka "Children of Fire" z 2011 roku

Wokalista i gitarzysta grupy Shane Blay, pożegnał długoletniego kolegę na swoim Instagramie. Opublikował zdjęcie Starra i napisał przejmujące słowa.

"

Zrobiłem to zdjęcie, kiedy pierwszy raz wyjechaliśmy za granicę, żeby pokazać światu naszą muzykę. Przepraszam za gównianą jakość, zawsze robiłeś zdjęcia lepiej ode mnie. Bez ciebie lewa strona sceny już nigdy nie będzie taka sama.  "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News