Dave Mustaine: Wielu muzyków country to metalowcy, którzy nie dawali sobie rady w tym gatunku

Aleksandra Degórska
03.01.2017 11:32
Dave Mustaine: Wielu muzyków country to metalowcy, którzy nie dawali sobie rady w tym gatunku Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Rudy prawdę Ci powie. Tym razem gitarzysta wziął pod lupę twórców muzyki, którzy wydawać by się mogło nie znają się zupełnie na metalu.

Dave Mustaine przeprowadził się do Nashville, gdzie zaczął przyglądać się tamtejszym muzykom. W wyniku tych obserwacji muzyk doszedł do następującego wniosku: Ci artyści mają metal w sercu, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, bo niby dlaczego facet w kowbojskim kapeluszu miałby słuchać Megadeth?

Oczywiście jest to tylko stereotyp, który obala Mustaine. Zauważył on bowiem, że wielu wykonawców country to niedoszłe gwiazdy mocnego grania:

Metalowi faceci pod względem poziomu grania są bardzo zaawansowani. Gdy obserwujesz wykonawców country, w wielu przypadkach są to metalowi muzycy, którzy nie mogli złapać okazji do grania, więc zdecydowali się na country.

Gitarzysta również przywołuje sytuacje, w których okazywało się, że tego typu wykonawcy wiedzą co w metalowej trawie piszczy:

Każda kapela country, którą poznawałem, każdy z tych gitarzystów mówił mi, że jest moim wielkim fanem.

Taka sytuacja bardzo zdziwiła Mustaine'a:

Niektórzy z występujących również są sporymi fanami, którzy kochają metal. Jestem tym podekscytowany, bo lubię ich muzykę, nie są to wprawdzie brzmienia, które zabrałbym na bezludną wyspę, bo jestem metalowcem, ale w zupełności doceniam i respektuję taką muzykę.

W sumie nic dziwnego, skoro gitarzysta jest dumny ze swojej córki, która wykonuje właśnie ten gatunek muzyczny.

Posłuchajcie, jak brzmi jego pociecha, Electra Mustaine:

Dave Mustaine przy okazji również wspomniał, że producent Dann Huff, z którym Megadeth współpracował przy nagrywaniu płyt „Cryptic Writings” i „Risk” został doceniony jako producent country w plebiscycie CMT. Może zatem dla odmiany warto zainteresować się muzyką country?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.