03.01.2017 11:32

Dave Mustaine: Wielu muzyków country to metalowcy, którzy nie dawali sobie rady w tym gatunku

Rudy prawdę Ci powie. Tym razem gitarzysta wziął pod lupę twórców muzyki, którzy wydawać by się mogło nie znają się zupełnie na metalu.

Dave Mustaine: Wielu muzyków country to metalowcy, którzy nie dawali sobie rady w tym gatunku
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dave Mustaine przeprowadził się do Nashville, gdzie zaczął przyglądać się tamtejszym muzykom. W wyniku tych obserwacji muzyk doszedł do następującego wniosku: Ci artyści mają metal w sercu, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, bo niby dlaczego facet w kowbojskim kapeluszu miałby słuchać Megadeth?

Oczywiście jest to tylko stereotyp, który obala Mustaine. Zauważył on bowiem, że wielu wykonawców country to niedoszłe gwiazdy mocnego grania:

"

Metalowi faceci pod względem poziomu grania są bardzo zaawansowani. Gdy obserwujesz wykonawców country, w wielu przypadkach są to metalowi muzycy, którzy nie mogli złapać okazji do grania, więc zdecydowali się na country. "

Gitarzysta również przywołuje sytuacje, w których okazywało się, że tego typu wykonawcy wiedzą co w metalowej trawie piszczy:

"

Każda kapela country, którą poznawałem, każdy z tych gitarzystów mówił mi, że jest moim wielkim fanem. "

Taka sytuacja bardzo zdziwiła Mustaine'a:

"

Niektórzy z występujących również są sporymi fanami, którzy kochają metal. Jestem tym podekscytowany, bo lubię ich muzykę, nie są to wprawdzie brzmienia, które zabrałbym na bezludną wyspę, bo jestem metalowcem, ale w zupełności doceniam i respektuję taką muzykę. "

W sumie nic dziwnego, skoro gitarzysta jest dumny ze swojej córki, która wykonuje właśnie ten gatunek muzyczny.

Posłuchajcie, jak brzmi jego pociecha, Electra Mustaine:

Dave Mustaine przy okazji również wspomniał, że producent Dann Huff, z którym Megadeth współpracował przy nagrywaniu płyt „Cryptic Writings” i „Risk” został doceniony jako producent country w plebiscycie CMT. Może zatem dla odmiany warto zainteresować się muzyką country?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dave Mustaine