Eurowizja Junior odbędzie się znowu w Polsce! To pierwszy taki przypadek w historii konkursu

05.03.2020 11:25
Eurowizja Junior odbędzie się znowu w Polsce! To pierwszy taki przypadek w historii konkursu Fot. Alexey Vitvitsky/SPUTNIK Russia/East News

Oficjalnie potwierdzono, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się drugi raz z rzędu w Polsce. Nigdy wcześniej nie doszło do takiej sytuacji.

W 2019 roku Eurowizja Junior odbyła się w Gliwicach i Polska ponownie zwyciężyła w konkursie - tym razem 1. miejsce zajęła Viki Gabor. Jednak jej zwycięstwo wcale nie oznaczało, że to Polska będzie znowu gospodarzem imprezy. W 2018 mieliśmy pierwszeństwo w organizowaniu festiwalu, jednak w tym roku było inaczej. Mimo tego, TVP ponownie starało się o organizowanie Eurowizji Junior. W końcu potwierdzono oficjalnie, że impreza ponownie odbędzie się w naszym kraju!

Eurowizja Junior odbędzie się znowu w Polsce!

Będzie to pierwszy taki przypadek w historii Eurowizji Junior, gdy jedno państwo odpowiedzialne jest za dwa finały z rzędu. W tym roku Polska weźmie udział w dziecięcej edycji konkursu po raz 7. Zobaczcie oficjalną zapowiedź Eurowizji Junior 2020:

Przeczytaj także

Eurowizja Junior 2020: W którym mieście odbędzie się impreza?

W którym mieście i kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2020? Na razie tego nie wiemy, ale jednym z kandydatów jest Kraków. Impreza miałaby się odbyć w Tauron Arenie. W ten sposób radni miasta chcą reklamować swoje miasto, jednocześnie szacuje się, że przedsięwzięcie będzie kosztowało 3 mln złotych.  

Zobacz także: Elżbieta Zapendowska oceniła reprezentantkę Polski na Eurowizji 2020: Piosenka nie jest wyjątkowa

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.