Elżbieta Zapendowska oceniła reprezentantkę Polski na Eurowizji 2020: Piosenka nie jest wyjątkowa

25.02.2020 13:58
Alicja Szemplińska, reprezentantka Polski na Eurowizji 2020|north Fot. Mateusz Jagielski/East News

Alicja Szemplińska pojedzie na Eurowizję 2020 z piosenką "Empires". Co o wokalistce i jej utworze sądzi Elżbieta Zapendowska?

Kolejna edycja Eurowizji odbędzie się w maja 2020 w Rotterdamie i Polskę na konkursie będzie reprezentować 17-letnia Alicja Szemplińska. Dziewczyna wygrała w The Voice of Poland 10 w listopadzie 2019, zaś kilka miesięcy potem zajęła 1. miejsce w programie Szansa na Sukces, w którym odbyły się preselekcje do Eurowizji. Dziewczyna zwyciężyła z piosenką "Empires", którą sama napisała.

Eurowizja 2020: Elżbieta Zapendowska oceniła polską reprezentantkę

Widzowie oraz jurorzy zdecydowali, że to właśnie Alicja powinna pojechać na Eurowizję. Tym samym dziewczyna pokonała Kasię Dereń i Alberta Černý'ego. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z występu Alicji twierdząc, że jej piosenka jest nudna, a podczas finałowego występu nie zabrakło fałszów.

Przeczytaj także

Co na temat występu 17-latki uważa Elżbieta Zapendowska, najsłynniejsza specjalistka od emisji głosu w naszym kraju? W wywiadzie z Wirtualną Polską, wyznała, że piosenka Alicji nie jest kiepska, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym i zwycięstwo na Eurowizji nie jest pewne:

To utwór, powiedziałabym, niebrzydki. Dość pompatyczny, ale sympatyczny. Wyczuwam w nim raczej echa wschodniej niż zachodniej tradycji muzycznej, co rzeczywiście jest dość nietypowe i może zwrócić na ten utwór uwagę. Trudno jednak mówić, że to piosenka wybitnie wyjątkowa na tle konkursowych propozycji. 

Zapendowska nie uważa, by piosenka "Empires" podbiła serca polskich słuchaczy, bo w naszym kraju obecnie panuje ogromna moda na disco polo. Oczywiście trzyma kciuki za młodą wokalistkę, ale nie mogła przymknąć oko na pewne niedociągnięcia podczas występu dziewczyny w "Szansie na Sukces":

Muszę być niestety mocno krytyczna wobec Szemplińskiej. Powinna bardzo intensywnie popracować nad intonacją, czyli czystością swojego śpiewu. Dwoje pozostałych uczestników finału zaśpiewało bardzo czysto, a zwyciężczyni ma w tej kwestii sporo do poprawienia.

Zobacz także: Znamy składy półfinałów Eurowizji 2020. Kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2020 odbędzie się w Rotterdamie w dniach 12, 14 i 16 maja 2020. Polska wystąpi drugiego dnia półfinałów. W 2019 nasz kraj reprezentował zespół Tulia z piosenką "Fire of Love (Pali się)".

 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.