08.11.2018 17:47

Frank Zappa rusza w trasę koncertową... jako hologram

Już w przyszłym roku rozpocznie się trasa koncertowa Franka Zappy. Artysta wróci na ponad 100 koncertów w formie hologramu.

Frank Zappa
Foto: kadr z wideo

Frank Zappa zmarł 4 grudnia 1993 roku, jednak nie przeszkadza mu to w powrocie do koncertowania. Członkowie Zappa Family Trust wpadli na popularny ostatnio pomysł stworzenia hologramu artysty. W takiej formie Zappa powróci na scenę już w 2019 roku.

Frank Zappa wróci na scenę jako hologram

Syn Franka, Ahmet wyjaśnia, że przedsięwzięcie zdecydowanie spodobałoby się jego ojcu. Podobno muzyk wyobrażał sobie podobne rozwiązania, które w jego czasach nie były jeszcze możliwe. Młody Zappa nie kryje entuzjazmu, deklaruje liczne niespodzianki na trasie oraz ma nadzieję, że fani jego ojca przyjdą na koncerty i będą wspólnie celebrować muzykę Franka. Na "The Bizarre World of Frank Zappa Hologram Tour" poza hologramem pojawią się też muzycy, którzy wcześniej grali z Zappą: Ray White, Mike Keneally, Scott Thunes, Robert Martin i Ed Mann oraz inni znamienici goście: Steve Vai, Ian Underwood, Lady Bianca, Napoleon Murphy Brock i Arthur Barrow.  Fani na koncertach mogą spodziewać się nieznanych wcześniej utworów artysty. Zaprezentowano już zapowiedź ponad 100 koncertów na całym świecie z Zappą w roli głównej:

Hologramy znanych artystów

Frank Zappa to nie pierwszy artysta, który ruszy w trasę jako hologram. W 2017 roku polscy fani Ronniego Jamesa Dio mogli podziwiać zmarłego muzyka w nowoczesnej formie na scenie Progresji. Z hologramów zmarłych artystów korzysta także zespół X Japan. Sposób na długowieczność artystów budzi kontrowersje nie tylko wśród fanów nieżyjących wykonawców, ale też w gronie muzyków. Jedną z osób, która ostro zareagowała na hologram Dio, był wokalista grupy Kreator.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Frank Zappa