Frank Zappa rusza w trasę koncertową... jako hologram

Joanna Chojnacka
08.11.2018 17:47
Frank Zappa rusza w trasę koncertową... jako hologram Fot. kadr z wideo

Już w przyszłym roku rozpocznie się trasa koncertowa Franka Zappy. Artysta wróci na ponad 100 koncertów w formie hologramu.

Frank Zappa zmarł 4 grudnia 1993 roku, jednak nie przeszkadza mu to w powrocie do koncertowania. Członkowie Zappa Family Trust wpadli na popularny ostatnio pomysł stworzenia hologramu artysty. W takiej formie Zappa powróci na scenę już w 2019 roku.

Frank Zappa wróci na scenę jako hologram

Syn Franka, Ahmet wyjaśnia, że przedsięwzięcie zdecydowanie spodobałoby się jego ojcu. Podobno muzyk wyobrażał sobie podobne rozwiązania, które w jego czasach nie były jeszcze możliwe. Młody Zappa nie kryje entuzjazmu, deklaruje liczne niespodzianki na trasie oraz ma nadzieję, że fani jego ojca przyjdą na koncerty i będą wspólnie celebrować muzykę Franka. Na "The Bizarre World of Frank Zappa Hologram Tour" poza hologramem pojawią się też muzycy, którzy wcześniej grali z Zappą: Ray White, Mike Keneally, Scott Thunes, Robert Martin i Ed Mann oraz inni znamienici goście: Steve Vai, Ian Underwood, Lady Bianca, Napoleon Murphy Brock i Arthur Barrow.  Fani na koncertach mogą spodziewać się nieznanych wcześniej utworów artysty. Zaprezentowano już zapowiedź ponad 100 koncertów na całym świecie z Zappą w roli głównej:

Hologramy znanych artystów

Frank Zappa to nie pierwszy artysta, który ruszy w trasę jako hologram. W 2017 roku polscy fani Ronniego Jamesa Dio mogli podziwiać zmarłego muzyka w nowoczesnej formie na scenie Progresji. Z hologramów zmarłych artystów korzysta także zespół X Japan. Sposób na długowieczność artystów budzi kontrowersje nie tylko wśród fanów nieżyjących wykonawców, ale też w gronie muzyków. Jedną z osób, która ostro zareagowała na hologram Dio, był wokalista grupy Kreator.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.