10.10.2018 16:28

Gienek Loska nadal w śpiączce. Czy pomoże mu fundacja Ewy Błaszczyk?

Muzyk nadal przebywa na Białorusi i jeszcze nie wybudził się ze śpiączki. Czy jest szansa na to, że Gienek Loska trafi do kliniki „Budzik” Ewy Błaszczyk?

Gienek Loska w śpiączce
foto: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Losy muzyka śledzi cały kraj. Gienek Loska miał wylew krwi do mózgu w maju 2018 podczas wizyty na Białorusi u swojej schorowanej matki. Artysta trafił do szpitala, ale operację przeszedł dopiero 11 godzin po wylewie. Obecnie bluesrockowy wokalista przebywa w śpiączce na Białorusi u swojej matki.

Gienek Loska w śpiączce. Czy pomoże mu Ewa Błaszczyk?

Partnerka muzyka, Agnieszka Stawicka, zgłosiła się do Polskiej Fundacji Muzycznej, która zorganizowała akcję „Obudźmy Gienka”, aby zebrać pieniądze na profesjonalną opiekę pielęgniarską i rehabilitacyjną. Wiele osób wsparło tę akcję i zebrano dotychczas kilkadziesiąt tysięcy złotych na pomoc.

Chęć pomocy wykazała również aktorka Ewa Błaszczyk, która jest założycielką kliniki neurorehabilitacyjnej „Budzik” zajmującej się osobami po ciężkich urazach mózgu. W wywiadzie dla „Dobry Tydzień” aktorka wyznała, że nie ma problemu z tym, by Gienek Loska trafił do kliniki:

"

Każdy może się zgłosić do naszej placówki dla dorosłych w Olsztynie. Istnieje specjalny zespół, który analizuje wszystkie dokumenty i dokonuje medycznej kwalifikacji. Pobyt jest darmowy. "

Jednocześnie Ewa Błaszczyk podkreśliła, że w takiej sytuacji liczy się czas i trzeba szybko reagować. Partnerka muzyka jednak podała informację, że transport Loski do Polski na razie jest niemożliwy ze względu na jego zdrowie. Stan wokalisty jest coraz lepszy, muzyk zaczyna reagować.

Gienek Loska - zwycięzca I edycji X Factor

Gienek Loska uwielbiał grywać na ulicach, ale stał się znany szerszej publiczności dopiero w 2011 roku dzięki talent show „X Factor”, gdzie jego talent i bezpretensjonalność pokochali zarówno jurorzy, jak i publiczność.

Muzyk zwyciężył w I edycji programu. Wraz z formacją Gienek Loska Band wydał dotychczas dwa albumy: „Hazardzistę” i „Dom”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gienek Loska