Gitarzysta Judas Priest mógł być w Iron Maiden?

Michał Miernik
13.11.2015 11:51
Gitarzysta Judas Priest mógł być w Iron Maiden? Fot. DARKO TOMAS/CROPIX/SIPA/East News

Basista Iron Maiden jest pełen uznania dla gitarzysty Judas Priest. Zdaniem Harrisa to właśnie Richie Faulkner idealnie pasowałby do jego zespołu. 

Harris i Faulkner znają się od dawna – ten drugi grał na gitarze w zespole córki lidera Iron Maiden, Lauren Harris. Jego instrument można usłyszeć na płycie „Calm Before The Storm” z 2008 roku, do której rzecz jasna partie basu dograł też tata Steve.  

W jednym z niedawno udzielonych wywiadów Richie Faulkner zapytany o znajomość z Harrisem i ewentualne dołączenie do Iron Maiden odpowiedział, że jak najbardziej było to możliwe:

O tak, nie można było tego wykluczyć! Pracowałem ze Steve'm i Lauren - Steve był jednym z pierwszych, którym powiedziałem, że dołączam do Judas Priest. Zdradziłem mu, że pewien zespół chce mnie u siebie i Harris był zachwycony, gdy uściśliłem, że chodzi o Judas Priest. To jest jeden z tych ludzi, który zawsze wspiera innych. Powiedział mi wtedy: „Chciałbym cię mieć w moim zespole. Gdyby tylko coś się stało któremuś z moich gitarzystów, byłbyś pierwszym do ich zastąpienia”. 

Brytyjski muzyk, który w 2011 roku zastąpił odchodzącego z zespołu K.K. Downinga ceni Harrisa i ciepło się o nim wypowiada: 

Steve to wspaniały gość i podobnie jak ludzie z Judas Priest jest moim idolem i nauczycielem. Gdy dołączałem do nowego zespołu życzył mi wszystkiego najlepszego. Spotkaliśmy się kilka miesięcy temu na Download Festival. On naprawdę kocha muzykę i jest fanem wszystkiego, co brzmi ciężko. To było wspaniałe mieć od samego początku jego poparcie.  

Richie Faulkner na dobre zadomowił się w Judas Priest. Drugiemu gitarzyście zespołu, Glennowi Tiptonowi, podobał się wkład nowego członka grupy w proces tworzenia materiału na „Redeemer Of Souls”: 

Wcześniej nie pracowaliśmy z Richiem jeśli chodzi o proces twórczy, więc pierwsze rzeczy które nam pokazał były kluczowe. To było wspaniałe, bo wszystkie pomysły Richiego były bardzo w stylu Priest. Po raz pierwszy w historii pisaliśmy będąc w trasie. Richie siadał i nagrywał, a gdy wszyscy mieliśmy czas dołączaliśmy do niego i układaliśmy nasze pomysły w całość.  

„Redeemer Of Souls” z 2014 roku to pierwszy album Judas Priest, na którym słyszymy Faulknera. Basista grupy Ian Hill powiedział, że to jego ulubiona płyta zespołu, a w 2016 muzycy po raz kolejny mają wejść do studia.  

Jeśli Richie Faulkner miałby dołączyć do Iron Maiden, to którego z gitarzystów Waszym zdaniem powinien zastąpić?

Michał Miernik Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.