13.11.2015 11:51

Gitarzysta Judas Priest mógł być w Iron Maiden?

Basista Iron Maiden jest pełen uznania dla gitarzysty Judas Priest. Zdaniem Harrisa to właśnie Richie Faulkner idealnie pasowałby do jego zespołu. 

Gitarzysta Judas Priest mógł być w Iron Maiden?
foto: DARKO TOMAS/CROPIX/SIPA/East News

Harris i Faulkner znają się od dawna – ten drugi grał na gitarze w zespole córki lidera Iron Maiden, Lauren Harris. Jego instrument można usłyszeć na płycie „Calm Before The Storm” z 2008 roku, do której rzecz jasna partie basu dograł też tata Steve.  

W jednym z niedawno udzielonych wywiadów Richie Faulkner zapytany o znajomość z Harrisem i ewentualne dołączenie do Iron Maiden odpowiedział, że jak najbardziej było to możliwe:

"

O tak, nie można było tego wykluczyć! Pracowałem ze Steve'm i Lauren - Steve był jednym z pierwszych, którym powiedziałem, że dołączam do Judas Priest. Zdradziłem mu, że pewien zespół chce mnie u siebie i Harris był zachwycony, gdy uściśliłem, że chodzi o Judas Priest. To jest jeden z tych ludzi, który zawsze wspiera innych. Powiedział mi wtedy: „Chciałbym cię mieć w moim zespole. Gdyby tylko coś się stało któremuś z moich gitarzystów, byłbyś pierwszym do ich zastąpienia”.  "

Brytyjski muzyk, który w 2011 roku zastąpił odchodzącego z zespołu K.K. Downinga ceni Harrisa i ciepło się o nim wypowiada: 

"

Steve to wspaniały gość i podobnie jak ludzie z Judas Priest jest moim idolem i nauczycielem. Gdy dołączałem do nowego zespołu życzył mi wszystkiego najlepszego. Spotkaliśmy się kilka miesięcy temu na Download Festival. On naprawdę kocha muzykę i jest fanem wszystkiego, co brzmi ciężko. To było wspaniałe mieć od samego początku jego poparcie.   "

Richie Faulkner na dobre zadomowił się w Judas Priest. Drugiemu gitarzyście zespołu, Glennowi Tiptonowi, podobał się wkład nowego członka grupy w proces tworzenia materiału na „Redeemer Of Souls”: 

"

Wcześniej nie pracowaliśmy z Richiem jeśli chodzi o proces twórczy, więc pierwsze rzeczy które nam pokazał były kluczowe. To było wspaniałe, bo wszystkie pomysły Richiego były bardzo w stylu Priest. Po raz pierwszy w historii pisaliśmy będąc w trasie. Richie siadał i nagrywał, a gdy wszyscy mieliśmy czas dołączaliśmy do niego i układaliśmy nasze pomysły w całość.   "

„Redeemer Of Souls” z 2014 roku to pierwszy album Judas Priest, na którym słyszymy Faulknera. Basista grupy Ian Hill powiedział, że to jego ulubiona płyta zespołu, a w 2016 muzycy po raz kolejny mają wejść do studia.  

Jeśli Richie Faulkner miałby dołączyć do Iron Maiden, to którego z gitarzystów Waszym zdaniem powinien zastąpić?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Iron Maiden Judas Priest Steve Harris