Greta Van Fleet wydała album "The Battle at Garden's Gate". Posłuchaj nowej płyty kapeli

16.04.2021 13:49
Greta Van Fleet wydała nową płytę Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Czy 2. studyjny album Grety Van Fleet narobi tyle szumu, co debiut? Jak na płytę zareagują fani klasycznego rocka? Posłuchajcie najnowszego wydawnictwa kapeli.

16 kwietnia 2021 ukazał się drugi album Grety Van Fleet zatytułowany "The Battle at Garden’s Gate". Płytę można już przesłuchać w serwisach cyfrowych. Na krążku usłyszymy instrumenty smyczkowe, orkiestrę i piosenki są rozbudowane. Czy płyta spodoba się fanom formacji?

Polecamy

Greta Van Fleet wydała album "The Battle at Garden's Gate". Posłuchaj nowej płyty kapeli

Greta Van Fleet konsekwentnie przełamuje granice i stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. Sam Kiszka tak wypowiedział się na temat nowej płyty:

„The Battle at Garden’s Gate” opowiada o nadziei i pokonywaniu trudności, z jakimi musi zmierzyć się ludzkość. Żyjemy w świecie rządzonym przez bezkarne instytucje, a ten album to przypomnienie, że musimy przerywać zmowę milczenia śpiewem.

Zespół przebył naprawdę długą drogę, od pierwszych koncertów w podejrzanych barach w Detroit czy Saginaw, do headlinerskich koncertów na pięciu kontynentach, na które sprzedano ponad milion biletów w zaledwie trzy lata. Jak to wszystko wpłynęło na brzmienie Grety Van Fleet? Przekonajcie się na własne uszy:

W ramach promocji wydawnictwa, zespół pojawił się w programie "Jimmy Kimmel Live!", a widzowie mogli usłyszeć singiel "Heat Above":

Zespół Greta Van Fleet powstał w 2012 we Frankenmuth w stanie Michigan. Kapelę tworzy trójka braci: Josh Kiszka (wokalista), Jake Kiszka (gitara), Sam Kiszka (bas, klawisze) oraz Danny Wagner (perkusja). Debiutancki singiel "Highway Tune" ukazał się w 2017 roku i narobił sporo zamieszania w rockowych kręgach. W 2019 formacja otrzymała Grammy za najlepszy album rockowy – "From the Fires". Pełnowymiarowy debiut "Anthem of the Peaceful Army" z 2018 zadebiutował na szczycie list sprzedaży. Muzycy przeprowadzili się z Michigan do Nashville.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.