Maciej Maleńczuk nowym singlem uderza w Kościół. "Temu zaś co wierze ubliża, jak bydłu wypalimy znak krzyża"

08.10.2020 10:00
Maciej Maleńczuk nowym singlem uderza w Kościół. "Temu zaś co wierze ubliża, jak bydłu wypalimy znak krzyża" Fot. Michal Wozniak/East News

Maciej Maleńczuk wydał niedawno kolejny album studyjny. Singlem, który promuje płytę "Klauzula sumienia" jest kontrowersyjny "Rycerz Maryi".

Maciej Maleńczuk to jedna z najbarwniejszych postaci w polskiej muzyce rockowej. Artysta zaczynał swoją karierę na ulicach Krakowa i Warszawy, gdzie grał swoje bluesowe kompozycje. W późniejszych latach występował z Pudelsami, założył grupę Homo Twist, a od dłuższego czasu skupia się na karierze solowej.

Maciej Maleńczuk z singlem "Rycerz Maryi"

Muzyk od początku działalności wyróżnia się swoją unikalną umiejętnością komentowania otaczającej nas rzeczywistości. Maleńczuk nie boi się poruszać w swojej twórczości tematów politycznych czy religijnych. Robi to jednocześnie w sposób zabawny i gorzki.

Przeczytaj także

Po dwóch latach od premiery albumu "The Ant", Maciej Maleńczuk wydał kolejny solowy album. 2 października 2020 roku ukazała się płyta "Klauzula sumienia" z 12 nowymi kompozycjami artysty. Każda z piosenek składa się na niezbyt chwalebny portret Polaków. Z kolei singiel promujący płytę, uderza w Kościół i jego zaściankowość.

W "Rycerzu Maryi" Maleńczuk wytyka wierzącym absurd biblijnych zasad, które według podmiotu lirycznego nie mają racji bytu.

Jednym z wersów piosenki, który najdłużej zapada w pamięć jest zdanie:

Temu zaś co wierze ubliża, jak bydłu wypalimy znak krzyża.

Klip do utworu możecie zobaczyć poniżej:

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.