18.04.2018 16:24

Marilyn Manson wystąpi z X Japan na festiwalu Coachella

Powrót słynnego japońskiego zespołu heavymetalowego zapowiada się jako wielkie muzyczne wydarzenie. Będą hologramy nieżyjących muzyków, a gościnnie do kapeli dołączy sam Marilyn Manson.

Marilyn Manson wystąpi z X Japan na festiwalu Coachella
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl, Amy Harris/Invision/AP/Fotolink/EAST NEWS

X Japan to najsłynniejszy zespół w historii japońskiego metalu. Powstał w 1982 roku w mieście Chiba. Wydał zaledwie 4 albumy studyjne, ale zdążył zdobyć ogólnoświatową popularność. W równym stopniu, co sama muzyka liczył się efektowny wizerunek formacji – muzycy występowali w ekstrawaganckich kostiumach, fryzurach i makijażu, dzięki czemu uważa się ich za pionierów nurtu visual kei.

Styl X Japan z pewnością wywarł wpływ na Marilyna Mansona, który także słynie z efektownej prezentacji scenicznej. Amerykanin przyjaźni się z perkusistą i liderem X Japan, Yoshikim, dlatego przyjął zaproszenie do występu z zespołem na festiwalu Coachella w USA.

Będzie to wyjątkowy koncert nie tylko z powodu gościnnego udziału Briana Warnera. X Japan zapowiedział, że na Coachelli muzycy zespołu wystąpią razem z hologramami nieżyjących już członków – gitarzysty Hide i basisty Taiji. Ten pierwszy popełnił samobójstwo w 1998 roku. Basista próbował odebrać sobie życie w 2011 roku, po czym trafił na oddział intensywnej terapii. Rodzina zdecydowała o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie.

X Japan - nowy album

Występ na Coachella Festival, który odbędzie się 21 kwietnia 2018, ma być nowym początkiem w karierze X Japan. Yoshiki wraca do koncertowania po operacji kręgosłupa, kiedy to wszczepiono mu sztuczne dyski kręgowe. Lider zapowiedział również pierwszą od 22 lat nową płytę zespołu.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Marilyn Manson X Japan