Marilyn Manson wystąpi z X Japan na festiwalu Coachella

Maciej Koprowicz
18.04.2018 16:24
Marilyn Manson wystąpi z X Japan na festiwalu Coachella Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, Amy Harris/Invision/AP/link/EAST NEWS

Powrót słynnego japońskiego zespołu heavymetalowego zapowiada się jako wielkie muzyczne wydarzenie. Będą hologramy nieżyjących muzyków, a gościnnie do kapeli dołączy sam Marilyn Manson.

X Japan to najsłynniejszy zespół w historii japońskiego metalu. Powstał w 1982 roku w mieście Chiba. Wydał zaledwie 4 albumy studyjne, ale zdążył zdobyć ogólnoświatową popularność. W równym stopniu, co sama muzyka liczył się efektowny wizerunek formacji – muzycy występowali w ekstrawaganckich kostiumach, fryzurach i makijażu, dzięki czemu uważa się ich za pionierów nurtu visual kei.

Styl X Japan z pewnością wywarł wpływ na Marilyna Mansona, który także słynie z efektownej prezentacji scenicznej. Amerykanin przyjaźni się z perkusistą i liderem X Japan, Yoshikim, dlatego przyjął zaproszenie do występu z zespołem na festiwalu Coachella w USA.

Będzie to wyjątkowy koncert nie tylko z powodu gościnnego udziału Briana Warnera. X Japan zapowiedział, że na Coachelli muzycy zespołu wystąpią razem z hologramami nieżyjących już członków – gitarzysty Hide i basisty Taiji. Ten pierwszy popełnił samobójstwo w 1998 roku. Basista próbował odebrać sobie życie w 2011 roku, po czym trafił na oddział intensywnej terapii. Rodzina zdecydowała o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie.

X Japan - nowy album

Występ na Coachella Festival, który odbędzie się 21 kwietnia 2018, ma być nowym początkiem w karierze X Japan. Yoshiki wraca do koncertowania po operacji kręgosłupa, kiedy to wszczepiono mu sztuczne dyski kręgowe. Lider zapowiedział również pierwszą od 22 lat nową płytę zespołu.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.