Międzynarodowy Dzień The Clash w Antyradiu i na Antyradio.pl. Wybierz najlepszy album i singiel zespołu [SONDA]

Maciej Koprowicz
05.02.2018 16:40
Międzynarodowy Dzień The Clash w Antyradiu i na Antyradio.pl. Wybierz najlepszy album i singiel zespołu [SONDA] Fot. Mike Klay, http://internationalclashday.com

7 lutego 2018 obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień The Clash. To dobra okazja, by przypomnieć sobie dokonania legendy punk rocka.

Wraz z Sex Pistols i Ramones, The Clash tworzy (nie)świętą trójcę punk rocka. Trudno sobie wyobrazić granie spod znaku ramoneski i irokeza bez grupy z Londynu, która całkowicie odmieniła jego oblicze w ciągu zaledwie 10 lat istnienia, od 1976 do 1986 roku.

Długo można by wyliczać zasługi kapeli Joe Strummera i Micka Jonesa. Jako jedna z pierwszych wprowadziła do rocka wpływy reggae i skutecznie walczyła z rasowymi uprzedzeniami w świecie muzyki. Udowodniła punkowcom, że można osiągnąć wielki sukces w muzycznym mainstreamie, nie zdradzając swoich ideałów. A przede wszystkim, nagrała szereg wspaniałych albumów i singli.

The Clash jak mało który zespół zasłużył zatem na własne święto. International Clash Day obchodzony jest 7 lutego na antenach kilkudziesięciu stacji radiowych z całego świata: od Stanów Zjednoczonych przez Australię aż po Irlandię. W tym roku do tego grona dołączają również Antyradio i Antyradio.pl, jako jedyni partnerzy akcji w Polsce!

7 lutego 2018 będziecie mogli posłuchać w Antyradiu wielu utworów The Clash, a na Antyradio.pl znajdziecie artykuły na temat zespołu. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszej sondzie z okazji International Clash Day. Pomóżcie nam wybrać najlepszy album i najlepszy singiel „Clashów”!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.