05.02.2018 16:40

Międzynarodowy Dzień The Clash w Antyradiu i na Antyradio.pl. Wybierz najlepszy album i singiel zespołu [SONDA]

7 lutego 2018 obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień The Clash. To dobra okazja, by przypomnieć sobie dokonania legendy punk rocka.

Międzynarodowy Dzień The Clash w Antyradiu i na Antyradio.pl. Wybierz najlepszy album i singiel zespołu [SONDA]
foto: Mike Klay, http://internationalclashday.com

Wraz z Sex Pistols i Ramones, The Clash tworzy (nie)świętą trójcę punk rocka. Trudno sobie wyobrazić granie spod znaku ramoneski i irokeza bez grupy z Londynu, która całkowicie odmieniła jego oblicze w ciągu zaledwie 10 lat istnienia, od 1976 do 1986 roku.

Długo można by wyliczać zasługi kapeli Joe Strummera i Micka Jonesa. Jako jedna z pierwszych wprowadziła do rocka wpływy reggae i skutecznie walczyła z rasowymi uprzedzeniami w świecie muzyki. Udowodniła punkowcom, że można osiągnąć wielki sukces w muzycznym mainstreamie, nie zdradzając swoich ideałów. A przede wszystkim, nagrała szereg wspaniałych albumów i singli.

The Clash jak mało który zespół zasłużył zatem na własne święto. International Clash Day obchodzony jest 7 lutego na antenach kilkudziesięciu stacji radiowych z całego świata: od Stanów Zjednoczonych przez Australię aż po Irlandię. W tym roku do tego grona dołączają również Antyradio i Antyradio.pl, jako jedyni partnerzy akcji w Polsce!

7 lutego 2018 będziecie mogli posłuchać w Antyradiu wielu utworów The Clash, a na Antyradio.pl znajdziecie artykuły na temat zespołu. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszej sondzie z okazji International Clash Day. Pomóżcie nam wybrać najlepszy album i najlepszy singiel „Clashów”!

Który album studyjny The Clash jest najlepszy?

Który singiel The Clash jest najlepszy?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Clash