Mike Shinoda wydał solową EP, ale wciąż chce kontynuować działalność Linkin Park

Maciej Koprowicz
26.01.2018 12:46
Mike Shinoda wydał solową EP, ale wciąż chce kontynuować działalność Linkin Park Fot. kadr z wideo

25 stycznia 2018 lider Linkin Park wydał EP-kę o znamiennym tytule „Post Traumatic”, poświęconą Chesterowi Benningtonowi. 

Śmierć Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017, postawiła przyszłość zespołu Linkin Park pod znakiem zapytania. Żyjący członkowie zespołu nie występowali aż do 28 października 2018, kiedy w Hollywood Bowl odbył się specjalny koncert pamięci wokalisty. Wtedy to Mike Shinoda wykonał premierowy utwór, „Looking For An Answer”.

Mike, który przejął ster lidera zespołu, w wywiadach wielokrotnie deklarował chęć dalszej działalności pod szyldem Linkin Park. Umieścił nawet w mediach społecznościowych filmik, który mógł sugerować, że zespół nagrywa w studiu nowy materiał. Teraz Shinoda wydał solową EP pod tytułem „Post Traumatic”.

Płytka zawiera trzy utwory, napisane i zagrane przez samego Mike’a – „Place To Start”, „Over Again” i „Watching As I Fall”, zainspirowane tragedią Chestera i bólem, jaki czuje Shinoda po jego śmierci. Do wszystkich nakręcono teledyski. Artysta napisał na swoim profilu facebookowym:

Ostatnie sześć miesięcy było jak jazda kolejką górską. Wśród chaosu zacząłem odczuwać silną wdzięczność – za Wasze hołdy i wyrazy wsparcia, za karierę, którą Wam zawdzięczam i po prostu za możliwość tworzenia.

Dzisiaj dzielę się trzema piosenkami, które napisałem i wyprodukowałem, razem z wizualizacjami, które nakręciłem, namalowałem i sam edytowałem. W swojej istocie żałoba jest osobistym, intymnym doświadczeniem. Dlatego to nie jest Linkin Park, to nie jest Fort Minor – to po prostu ja.

Posłuchajcie trzech piosenek Shinody i zobaczcie towarzyszące im klipy:

Czy to oznacza, że wokalista rozpoczął karierę solową i rozwiąże Linkin Park? Z pewnością nie. Fanów uspokoił wpisem na Twitterze:

Mam zamiar kontynuować działalność LP, a chłopaki czują to samo. Mamy wiele do przebudowania i musimy odpowiedzieć na wiele pytań, więc to zajmie trochę czasu.

Do kontynuowania działalności pod szyldem Linkin Park zachęcają Mike’a koledzy z branży. Mówił o tym między innymi M. Shadows z Avenged Sevenfold.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.