26.01.2018 12:46

Mike Shinoda wydał solową EP, ale wciąż chce kontynuować działalność Linkin Park

25 stycznia 2018 lider Linkin Park wydał EP-kę o znamiennym tytule „Post Traumatic”, poświęconą Chesterowi Benningtonowi. 

Mike Shinoda wydał solową EP, ale wciąż chce kontynuować działalność Linkin Park
foto: kadr z wideo

Śmierć Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017, postawiła przyszłość zespołu Linkin Park pod znakiem zapytania. Żyjący członkowie zespołu nie występowali aż do 28 października 2018, kiedy w Hollywood Bowl odbył się specjalny koncert pamięci wokalisty. Wtedy to Mike Shinoda wykonał premierowy utwór, „Looking For An Answer”.

Mike, który przejął ster lidera zespołu, w wywiadach wielokrotnie deklarował chęć dalszej działalności pod szyldem Linkin Park. Umieścił nawet w mediach społecznościowych filmik, który mógł sugerować, że zespół nagrywa w studiu nowy materiał. Teraz Shinoda wydał solową EP pod tytułem „Post Traumatic”.

Płytka zawiera trzy utwory, napisane i zagrane przez samego Mike’a – „Place To Start”, „Over Again” i „Watching As I Fall”, zainspirowane tragedią Chestera i bólem, jaki czuje Shinoda po jego śmierci. Do wszystkich nakręcono teledyski. Artysta napisał na swoim profilu facebookowym:

"

Ostatnie sześć miesięcy było jak jazda kolejką górską. Wśród chaosu zacząłem odczuwać silną wdzięczność – za Wasze hołdy i wyrazy wsparcia, za karierę, którą Wam zawdzięczam i po prostu za możliwość tworzenia.

Dzisiaj dzielę się trzema piosenkami, które napisałem i wyprodukowałem, razem z wizualizacjami, które nakręciłem, namalowałem i sam edytowałem. W swojej istocie żałoba jest osobistym, intymnym doświadczeniem. Dlatego to nie jest Linkin Park, to nie jest Fort Minor – to po prostu ja. "

Posłuchajcie trzech piosenek Shinody i zobaczcie towarzyszące im klipy:

Czy to oznacza, że wokalista rozpoczął karierę solową i rozwiąże Linkin Park? Z pewnością nie. Fanów uspokoił wpisem na Twitterze:

"

Mam zamiar kontynuować działalność LP, a chłopaki czują to samo. Mamy wiele do przebudowania i musimy odpowiedzieć na wiele pytań, więc to zajmie trochę czasu. "

Do kontynuowania działalności pod szyldem Linkin Park zachęcają Mike’a koledzy z branży. Mówił o tym między innymi M. Shadows z Avenged Sevenfold.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Linkin Park Chester Bennington Mike Shinoda