Nie żyje Chester Bennington z Linkin Park. Muzyk popełnił samobójstwo w wieku 41 lat

Justyna Kierzkowska
20.07.2017 20:47
Nie żyje Chester Bennington z Linkin Park. Muzyk popełnił samobójstwo w wieku 41 lat Fot. Mairo Cinquetti/REX/Shutterstock/East News

Jak podają amerykańskie media muzyk popełnił samobójstwo w swojej prywatnej rezydencji w Los Angeles. Jego ciało zostało znalezione w domu o godzinie 9. rano czasu amerykańskiego. 

Amerykański portal TMZ podał do wiadomości, że wokalista Linkin Park powiesił się w swoim domu w Palos Verdes Estates w Los Angeles. Na razie nie są znane inne szczegóły sytuacji.

Jak zaznaczają media, Chester Bennington walczył z depresją. Pod koniec marca 2017 roku, podczas wywiadu, w którym opowiadał o utworze „Heavy” z płyty „One More Light”, wyjaśnił, że „jedna z bliskich mu osób próbowała popełnić samobójstwo, zaś on sam przechodził dokładnie przez to samo”. Do zdrowia pomogła mu wrócić muzyka oraz pozostali członkowie zespołu.

Bennington urodził się 20 marca 1976 w Phoenix. W swojej muzycznej karierze poza Linkin Park związany był z grupami Grey Daze, Dead by Sunrise oraz Stone Temple Pilots. Był dwukrotnie żonaty i osierocił szóstkę dzieci.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.