13.09.2018 12:51

NeuOberschlesien zawiesił działalność. Powodem „sprawy osobiste wokalisty”

Śląski zespół zakończył karierę po ponad roku istnienia. Jego wokalista jest obecnie jurorem w talent show Polsatu, „Śpiewajmy razem. All Together Now”.

NeuOberschlesien zawiesił działalność. Powodem „sprawy osobiste wokalisty”
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

O rozpadzie zespołu NeuOberschlesien muzycy poinformowali na swoim profilu na Facebooku. Jako bezpośredni jego powód podano „sprawy osobiste wokalisty”, które kolidują z dalszym funkcjonowaniem grupy.

W oświadczeniu czytamy:

"

Podjęliśmy jednomyślna decyzję o zakończeniu działalności zespołu NeuOberschlesien. Sprawy osobiste wokalisty uniemożliwiają funkcjonowanie zespołu na profesjonalnym poziomie. Kochani, bardzo, bardzo dziękujemy za Wasza obecność, za wsparcie, za cudowne, niezapomniane chwile. Dziękujemy za niesamowita energię podczas naszych koncertów! Dziękujemy Wam za cały ten czas, liczne spotkania. Każdy z nas rusza własną drogą, do zobaczenia!!! "

Choć nie jest to w oświadczeniu powiedziane wprost, można podejrzewać, że decyzja zespołu związana jest z zaangażowaniem jego wokalisty, Michała Stawińskiego w program TV Polsat, „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Stawiński jest jednym ze stu jurorów tego wokalnego talent show, obok m.in. Anji Orthodox z Closterkeller, Krzysztofa Jaryczewskiego (ex-Oddział Zamknięty) i Karoliny Andrzejewskiej z Batalion d’Amour.

NeuOberschlesien – koniec zespołu

Industrialno-metalowy NeuOberschlesien rozpoczął działalność w 2017 roku na skutek rozłamu w grupie Oberschlesien. Z powodu „wewnętrznych problemów” większość muzyków zespołu z Piekar Śląskich odeszła ze składu i stworzyła nową formację. NeuOberschlesien 10 listopada 2017 wydał swój pierwszy album „3”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Oberschlesien