27.09.2020 10:28

Nie żyje Brent Young, basista Trivium. Miał jedynie 37 lat

W wieku zaledwie 37 lat zmarł basista metalowej grupy Trivium. Brent Young towarzyszył muzykom we wczesnych latach ich kariery.

Trivium
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Brent Young był członkiem uwielbianej przez nowe pokolenie metalowców grupy Trivium. Muzyk zasilał skład od 2001 do 2004 roku, w pierwszych latach kariery formacji. Zagrał na demie zespołu w 2003 roku, a także miał swój udział w tworzeniu debiutanckiego albumu kapeli "Ember to Inferno" z tego samego roku.

Nie żyje Brent Young, basista Trivium

Tragiczną wiadomość fanom Trivium przekazał frontman formacji, Matt Heafy.

"

Doświadczyłem kilku wspaniałych lat z Brentem obracając się w kręgach lokalnych muzyków na Florydzie, zrobiliśmy razem demo "Blue" i "ETI", zagraliśmy wspólnie pierwszą mini europejską trasę i pierwszą trasę po USA. Mam niesamowite wspomnienia związane z tą cudowną osobą. Nasze serca są otwarte dla całej rodziny i przyjaciół Brenta, przekazujemy im najszczersze kondolencje. "

Także w mediach społecznościowych obecnego basisty zespołu, Paola Gregoletta pojawił się osobny wpis na temat śmierci Younga.

"

Spotkałem Brenta zaledwie kilka razy, więc nie znałem go zbyt dobrze. Jednak grałem wiele piosenek, które nagrał np. na "Ember to Inferno". Był ważną częścią zespołu we wczesnych latach działalności Trivium. Chciałbym przekazać najgłębsze kondolencje jego przyjaciołom oraz rodzinie. "

Muzyk zmarł w wieku 37 lat. Aktualnie przyczyna śmierci basisty nie została ujawniona.

Trivium
Trivium
Przeczytaj także Trivium opublikował niepokojący klip zapowiadający nową płytę. Fabuła niczym z "Piły"
Tagi: Rock News Trivium