14.03.2019 15:04

Nie żyje Danny Kustow. Gitarzysta miał 69 lat

11 marca 2019 roku w szpitalu zmarł gitarzysta znany z działalności w Tom Robinson Band. Danny'ego Kustowa pożegnał kolega z zespołu.

Danny Kustow
foto: Tom Robinson Music/Facebook

Danny Kustow urodził się w 1950 roku i dorastał w Willesden w północnej części Londynu. Gitarzysta udzielał się w zespole Tom Robinson Band i był znany ze swojego dynamicznego stylu gry. Pod koniec lat 70. zespół się rozpadł. Muzyk udzielał się potem jeszcze w kapelach takich jak The Specters czy The Planets. 

Nie żyje Danny Kustow, gitarzysta Tom Robinson Band

Gitarzysta zmarł w godzinach porannych 11 marca 2019 roku w Bath w Somerset. O śmierci przyjaciela poinformował na swoim Facebooku Tom Robinson, który pożegnał wieloletniego kolegę wzruszającym wpisem:

"

Jestem zdruzgotany wiadomością, którą muszę tutaj przekazać. Mój drogi przyjaciel i gitarzysta Danny Kustow zmarł w szpitalu Bath Royal United Hospital.

Cały weekend był w śpiączce, miał poważne zapalenie płuc i infekcję wątroby. Gdy odwiedziliśmy go z żoną dzień przed śmiercią wydawał się spokojny, nic go nie bolało, dzięki wspaniałej opiece, którą mu zapewniono.

Wszyscy mieli nadzieję, że jeszcze z tego wyjdzie, niestety krótko po północy jego stan się pogorszył, a nad ranem zmarł. "

Robinson podkreślił, że Kustow był nie tylko jego bliskim przyjacielem, ale też świetnym muzykiem. 

"

Danny był mentorem i legendą bluesa. Jego unikalna, ognista gra była sercem brzmienia TRB. "

Prywatny pogrzeb artysty dla jego najbliższej rodziny odbędzie się 14 marca 2019 roku. Natomiast w czerwcu zostanie zorganizowany koncert upamiętniający Kustowa.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News