Nie żyje wokalista Nihill. Muzyk miał 42 lata

Joanna Chojnacka
15.04.2019 10:46
Nie żyje wokalista Nihill. Muzyk miał 42 lata Fot. Facebook/Nihill

12 kwietnia 2019 roku zmarł holenderski wokalista metalowy Michiel Eikenaar. Muzyk znany ze współpracy z Nihill, Dodecahedron i Anaphylactic Shock.

Michiel Eikenaar przez lata grał z wieloma holenderskimi grupami metalowymi. W 2017 roku zakończył współpracę z Dodecahedron, z którym nagrał dwie płyty studyjne. Wokalista udzielał się także w sludge/doom metalowym Anaphylactic Shock oraz blackmetalowym Nihill. 12 kwietnia 2019 roku w sieci pojawiła się smutna informacja dla fanów muzyka.

Nie żyje Michiel Eikenaar wokalista Nihill i Dodecahedron

42-letni Eikenaar zmarł na raka. Informację o śmierci kolegi z zespołu przekazał na Facebooku kapeli, Vince Koreman z Nihill:

Z druzgocącym smutkiem dzielę się z Wami informacją o śmierci mojego brata, naszego wokalisty, ikony, Michiela Eikenaara.

Był kochany i szanowany przez całą społeczność blackmetalową. Charyzmatyczny frontman, fantastyczny autor tekstów, świetny artysta, ale przede wszystkim przyjazny facet. Śmierć czeka nas wszystkich. Tych najsilniejszych, najlepszych, najbardziej kochanych, a taki był Michiel.

Zostawił dwójkę małych dzieci, uroczą żonę i bliską rodzinę, która do ostatnich dni go wspierała w trudnych chwilach. Opuścił też wielkie grono przyjaciół i fanów na całym świecie, którzy będą za nim tęsknić o każdej porze.

Koreman zdradził, że zespół pracował nad swoim kolenym wydawnictwem "Seven Trumpets Of Doom”. Zadeklarował również, że będzie kontynuował działalność muzyczną z grupą Ulveblod.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.