17.09.2019 13:45

Nowy album Toola odnotował trzeci najwyższy wynik sprzedaży wśród płyt wydanych w 2019 roku

"Fear Inoculum" z kolejnym rekordem sprzedaży. Nowy album Toola zajął 3. miejsce wśród najczęściej kupowanych płyt 2019 roku. 

Tool
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Tool dzień po dniu odhacza kolejne sukcesy związane z wydaniem albumu "Fear Inoculum". Płyta zaczęła przynosić zespołowi profity jeszcze przed swoją premierą. Muzyka artystów pojawiła się w serwisach streamingowych i zaledwie po kilku dniach pobiła rekordy popularności. Z kolei singiel tytułowy promujący "Fear Inoculum" został najdłuższym utworem, który trafił na listę Billboardu, a "Aenima" wróciła do zestawienia po latach.

Tool "Fear Inoculum" z kolejnym rekordem sprzedaży

Premierą "Fear Inoculum" nie byli zachwyceni wierni fani Taylor Swift. Okazało się, że album Toola wyprzedził piosenkarkę w notowaniach Billboardu i zadebiutował w zestawieniu na pierwszym miejscu. Chwilę później wszystkie 10 utworów z "Fear Inoculum" (w tym również zawarte na płycie tzw. przerywniki) wylądowało w pierwszej dwudziestcepiątce listy Billboard Top Rock. 

Tool
Tool
Przeczytaj także Tool - "Fear Inoculum" [RECENZJA]

Tym razem okazało się, że nowy materiał Toola jest trzecim najlepiej sprzedającym się albumem w pierwszym tygodniu od premiery wśród wszystkich płyt wydanych w 2019 roku. "Fear Inoculum" w pierwsze siedem dni sprzedała się w 270 tysiącach egzemplarzy. Co ciekawe, fani Toola bardzo chętnie kupują fizyczne wydania albumu, na który czekali 13 lat. Tym samym wynik sprzedaży muzyki na fizycznym nośniku jest u Toola znacznie wyższa niż u konkurencji.

Zobacz też: Basista Toola zdradził, jak Maynard James Keenan dzieli dochody zespołu

Tagi: Rock News Tool