07.04.2016 15:21

Oberschlesien pokazał koncertowy klip do utworu „Futer”

Zespół zaprezentował wideo do jednego z utworów ze swojego pierwszego albumu. Sprawdźcie, jak muzycy sprawdzili się w nowym klipie.

Oberschlesien pokazał koncertowy klip do utworu „Futer”
foto: Konrad Jaraszek

Nowy teledysk grupy Obeschlesien jest fragmentem symfonicznego koncertu, który odbył się 31 października 2015 w Operze Śląskiej. W wydarzeniu, oprócz zespołu, udział
wzięli także muzycy z Orkiestry Opery Śląskiej pod batutą dyrygenta i kompozytora Adama Sztaby, który współpracował już wcześniej z wieloma polskimi artystami.

Utwór „Futer” pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu „Oberschlesien I”, która miała premierę w 2013 roku. Na krążku znalazły się takie kompozycje, jak „Jadymy durch” czy „Jo chca”, cover „Ich Will” grupy Rammstein. Nowy klip zapowiada wydanie DVD z zapisem całego koncertu, który już wkrótce pojawi się na sklepowych półkach.

Sprawdźcie, jak wygląda nowy teledysk Oberschlesien.

W związku z ogromnym sukcesem, jakim były październikowe koncerty, zespół  ponownie zagra z Orkiestrą Opery Śląskiej pod batutą Adamy Sztaby. Koncert w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się już w sobotę 9 kwietnia o godzinie 19:00. Bilety na to wydarzenie można kupić na ticketpro.pl.

Obeschlesien tworzą Michał „Mody” Stawiński, Adam Jurczyński, Jacek Krok, Wojciech „Jaś” Jasielski, Marcel „Marschal” Różanka i Tomasz Jagiełowicz. Grupa wystąpiła także w styczniu 2016 roku podczas jednego z serii koncertów Antyradio Unplugged na żywo w Antyradiu i na Antyradio.pl. Kapela zagrała m.in. kawałki „Jadymy durch”, „Król Olch”, „Ajza”, „Strach” oraz „Jo chca”. 

Jak się Wam podoba nowe wideo Oberschlesien?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Oberschlesien