Oberschlesien pokazał koncertowy klip do utworu „Futer”

Justyna Kierzkowska
07.04.2016 15:21
Oberschlesien pokazał koncertowy klip do utworu „Futer” Fot. Konrad Jaraszek

Zespół zaprezentował wideo do jednego z utworów ze swojego pierwszego albumu. Sprawdźcie, jak muzycy sprawdzili się w nowym klipie.

Nowy teledysk grupy Obeschlesien jest fragmentem symfonicznego koncertu, który odbył się 31 października 2015 w Operze Śląskiej. W wydarzeniu, oprócz zespołu, udział
wzięli także muzycy z Orkiestry Opery Śląskiej pod batutą dyrygenta i kompozytora Adama Sztaby, który współpracował już wcześniej z wieloma polskimi artystami.

Utwór „Futer” pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu „Oberschlesien I”, która miała premierę w 2013 roku. Na krążku znalazły się takie kompozycje, jak „Jadymy durch” czy „Jo chca”, cover „Ich Will” grupy Rammstein. Nowy klip zapowiada wydanie DVD z zapisem całego koncertu, który już wkrótce pojawi się na sklepowych półkach.

Sprawdźcie, jak wygląda nowy teledysk Oberschlesien.

W związku z ogromnym sukcesem, jakim były październikowe koncerty, zespół  ponownie zagra z Orkiestrą Opery Śląskiej pod batutą Adamy Sztaby. Koncert w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się już w sobotę 9 kwietnia o godzinie 19:00. Bilety na to wydarzenie można kupić na ticketpro.pl.

Obeschlesien tworzą Michał „Mody” Stawiński, Adam Jurczyński, Jacek Krok, Wojciech „Jaś” Jasielski, Marcel „Marschal” Różanka i Tomasz Jagiełowicz. Grupa wystąpiła także w styczniu 2016 roku podczas jednego z serii koncertów Antyradio Unplugged na żywo w Antyradiu i na Antyradio.pl. Kapela zagrała m.in. kawałki „Jadymy durch”, „Król Olch”, „Ajza”, „Strach” oraz „Jo chca”. 

Jak się Wam podoba nowe wideo Oberschlesien?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.