Płyty The Beatles wracają na listy przebojów po premierze filmu "Yesterday"

Joanna Chojnacka
10.07.2019 16:17
Płyty The Beatles wracają na listy przebojów po premierze filmu "Yesterday" Fot. AP/East News

Stare hity grupy The Beatles wróciły do łask słuchaczy. Wszystko przez premierę filmu "Yesterday" opowiadającego o świecie, w którym grupa nie istnieje.

Trudno wyobrazić sobie, jak brzmiałaby współczesna muzyka gdyby nie twórczość The Beatles. Czwórka muzyków z Liverpoolu miała ogromny wpływ zarówno na rocka jak i całą popkulturę. Twórcy "Yesterday" postanowili nakręcić film opowiadający o mężczyźnie, który budzi się w świecie, w którym żaden hit Paula McCartneya ani Johna Lennona nie istnieje. Główny bohater jest jedyną osobą na Ziemi, która pamięta, jak brzmiały utwory i postanawia to wykorzystać.

The Beatles wracają na listy przebojów

Film miał swoją światową premierę 28 czerwca 2019 roku, a w polskich kinach pojawi się już 12 lipca. Jak zwykle w przypadku produkcji opowiadających o muzykach, również pojawienie się "Yesterday" wpłynęło na listy przebojów i sprzedaż płyt bohaterów filmu - The Beatles

Przeczytaj także

Dzięki premierze "Yesterday", utwory The Beatles wróciły na listy przebojów. Pięć kompozycji artystów - "Here Comes the Sun", "Let It Be", "Yesterday", "Hey Jude" i "Come Together" - pojawiło się na Hot Rock Songs - zestawieniu Billboardu. Podczas pierwszego tygodnia od debiutu produkcji zanotowano 26% wzrostu jeśli chodzi o sprzedaż ich albumów. Katalog grupy na platformach streamingowych z kolei został odtworzony 51,2 miliona razy, co stanowi 17% wzrostu. 

Zobacz też: Paul McCartney i Steven Tyler wykonali piosenkę The Beatles [WIDEO] 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.